Mike Novogratz: Ethereum je jako Amazon před 15 lety, ETH právě překonalo 500 USD

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Americké zpravodajské služby se obávají čínské CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Mike Novogratz na Twitteru zveřejnil screenshot svého vzkazu, který nechal v roce 2015 Ethereu. Porovnával Ethereum a Amazon.

„Ethereum je jako Amazon před 15 lety“

V té době byl prvním z Wall Street, kdo si Ethereum koupil. Nakoupil 500 000 mincí od Vitalika, když se Ethereum pohybovalo na 0,99 USD.

Ukázalo se totiž, že Joseph Lubin, spoluzakladatel Etherea, byl Novogratzův kamarád ze školy. Navíc poté, co vstoupil do Bitcoinu (nákup 30 0001 BTC), šel přímo za Josephem a nabídl mu zakoupení podílu v Lubin ConsenSys.

Mike tak získal půl milionu ETH. Ačkoliv ve svém příběhu Mike Novogratz tvrdí, že uzavřel přímý obchod s Vitalikem Buterinem, zakladatel ETH toto tvrzení popírá. Dodává, že to nebyl přímo on, ale Ethereum Foundation, díky komu Novogratz mince získal.

Vzpomínka, že ETH se tehdy prodávalo za 0,89522 USD nebo za 0.00203 BTC zní už jako dávná historie.

Velké hlavy. Velká vize. Velká vytrvalost

Mike Novogratz ve svém tweetu z 18. listopadu pogratuloval Vitalikovi, Josephu a také celé ETH komunitě. Podle něj komunita dosáhla velkých věcí.

Ethereum je momentálně druhá největší kryptoměna. Zároveň v roce 2016-17 pomohla mnoha projektům k rozhýbání kryptosvěta díky různým ICO projektům. Rok 2020 pro změnu patří projektům DeFi a dlouhým přípravám na očekáváné ETH 2.0.

V roce 2018 Ethereum dosáhlo maxima na 1300 USD. ETH tak dokázalo svou stabilitu a našlo si mnoho fanoušků po celém světě.

ETH 2.0 bude změna z původního PoW blockchainu na PoS blockchain. V praxi to znamená, že u PoW dokazují zájem na konsensu pomocí těžení a výpočetní síly, u PoS to bude pomocí tzv. „stake“ tedy držení, kdy transakce bude moci ověřovat každý, kdo bude držet 32 mincí. Momentálně je spuštěno vkládání. Ethereum tak umožnilo komplexní operace postavené na chytrých smlouvách.

Závěr

ETH konstantně dokazuje, že míří velmi vysoko. Pro svoje vlastnosti si našlo zalíbení u mnoha hodlerů nebo traderů. Nejspíše není důležité, kde je pravda v tomto příběhu, důležité je, že ETH se díky tomu mohlo rozvinout. V době psaní článku se také objevila informace, že ETH překonalo hranici 500 USD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře