Max Keizer tvrdí, že Vitalik Buterin nerozumí BTC

4
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle Maxe Keizera Vitalik Buterin nerozumí BTC. Co ho k této domněnce vede? A jaká je reakce Vitalika Buterina? Na to se podíváme v dnešním článku.

Buterin nerozumí BTC

V nedávném tweetu Max Keizer, hostitel „Keizer Report“, tvrdil, že spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin, neporozuměl hodnotě bitcoinů.

Domnívá se, že tomu tak je i roky poté, co Buterin zahájil projekt Ethereum. Projekt, který v průběhu boomu ICO (rok 2017), skoro předběhl kapitalizaci BTC.

Bitcoinový nadšenec

Keizer, který se odvážil rýpnout si do rusko-kanadského zázraku, nevyhnutelně namířil k další debatě mezi zastánci Etherea a maximalisty Bitcoinu.

Sám Buterin se přihlásil, aby se Keizera zeptal, co ho k takovému závěru dovedlo.

Šestadvacetiletý počítačový programátor se stal v roce 2011 prvním spoluzakladatelem časopisu Bitcoin Magazine, jedné z nejstarších publikací o kryptoměnách.

Buterin chtěl, aby kryptoměny nabízely mnohem více možností použití než pouhé platby peer-to-peer, což ho přimělo navrhnout a vytvořit Ethereum:

“Nakonec jsem odešel z univerzity s připojil se ke kryptoprostoru na plný úvazek. A brzy poté jsem si začal uvědomovat, že s blockchainem můžete dělat mnohem zajímavější věci, než jen vyžívat ho pro platby typu peer-to-peer.”

Buterinova kritika Bitcoinu

Buterin nedávno zkritizoval model „stock-to-flow“, který předpovídá 100 000 USD za Bitcoin.

Kritizoval také bitcoinový prostor (zejména generálního ředitele Binance, Changpenda Zhaa) za to, že se soustředil pouze na reformu peněz, což v roce 2020 nestačí. Zvlášť, když zároveň kritizoval největší kryptoměnu za centralizované prostředníky jako Tether a Liquid Network.

Navzdory nepřátelství mezi dvěma největšími kryptokomunitami, Buterin navrhl vytvoření decentralizované burzy (DEX) pro snadné přesunutí peněz mezi sítěmi Bitcoin a Ethereum.

Závěr

Vitalik Buterin Bitcoin kritizoval, ale i tak navrhl DEX. Nicméně si nemyslím, že by Bitcoinu nerozuměl. Co si myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře