Ethereal Virtual Summit 2020 – Vitalik Buterin o tom, jak Ethereum pomůže léčit svět

5
(2)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ethereal Virtual Summit 2020 se koná v letošním roce od 7. do 8. května. Vzhledem k pandemii Covid-19 se tento summit poprvé v historii objevuje ve virtuální podobě. Vitalik Buterin hovořil na tomto summitu o úloze kryptoměny v postkoronavirové době a kryptoměnu Ethereum navrhl jako lepidlo, které bude držet zlomenou globální společnost pohromadě.

Vitalik Buterin o krizi

Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Burin hovořil na summitu o možné roli Etherea v době po Covid-19 a o tom, zda by současná krize mohla vyvolat příliv nových uživatelů ke kryptoměně.

Buterin během rozhovoru poukázal na některé rozdíly a rovněž i určité podobnosti s krizí v roce 2008, která tehdy vedla k vytvoření Bitcoinu (BTC) a dalších kryptoměn. Buterin k tomuto tématu uvedl:

„Myslím, že mezi rokem 2008 a tím, čím procházíme nyní, existují určité podobnosti. Rok 2008 byl zcela finanční krizí. Rok 2020 není ve skutečnosti finanční krizí, ale především krizí virovou a politickou.“

Buterin dále uvedl, že do současné krize se rovněž promítá finanční stránka, ale ta rozhodně není jádrem příběhu.

Vitalik Buterin o cenzuře

Vitalik se rovněž zamýšlel nad současnou vlnou kvantitativního uvolňování a velké technologické cenzury. Zdůraznil, že tyto prvky mohou hrát určitou úlohu v tom, zda dojde k přílivu nových uživatelů do kryptoměny. Zároveň ovšem zdůraznil finanční rozdíl mezi současností a rokem 2008. Vitalik v souvislosti s tímto tématem sdělil:

„Obavy týkající se cenzury, soukromí a institucí jsou velmi reálné. Určitě došlo k cenzurnímu odporu, který se děje s Torem, BitTorrentem, atd. V roce 2020 se určitě setkáváme se stejnými tématy jako v roce 2008, ale poněkud méně finančními.“

Vitalik Buterin o roli Etherea

Poté moderátorka rozhovoru Camila Russo přednesla hypotetickou vizi post-covidového světa, kde bude dolar klesat, Čína bude na vzestupu a bude vládnout politická nejistota. Zeptala se Vitalika, zda by tato situace vedla k tomu, že lidé budou hledat útočiště v kryptoměnách a jakou roli by mělo v tomto světě hrálo Ethereum. Vitalik na tuto otázku odpověděl:

„Určitě přijde situace, kdy v průběhu času uvidíme více politických neshod a nedůvěry mezi zeměmi. A blockchain by měl hrát skutečnou roli v tom, že je součástí lepidla, které drží všechny tyto země a měny pohromadě. Ethereum rozhodně musí hrát roli tohoto lepidla.“

Závěr

Tak takový byl letošní příspěvek Vitalika Buterina na Ethereal Virtual Summit. V závěru rozhovoru ještě Vitalik trochu poodkryl své soukromí a hovořil o tom, jaký je jeho denní rozvrh. Ten zahrnuje četbu, studium kryptografie a práci na Ethereu. Vitalik rovněž odhalil, že běhá na běžeckém pásu a poslouchá epizody podcastu Hardcore History od Dana Carlina.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: