Patnáct nejlepších kryptoburz v roce 2020 – 1.díl

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoměna BAND prudce stoupla o 65 % za jediný den • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 11 500 USD a roste dál • Ethereum Classic utrpěl další 51 % útok • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Včerejšek byl zajímavý den na...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

To, co dělá kryptoburzu dobrou a spolehlivou, závisí především na vašich cílech jako obchodníka s kryptoměnami. Pokud chcete obchodovat výhradně mezi digitálními měnami, můžete použít bezpečnou non-custodial službu, která nebude vyžadovat sdílení vašich osobních údajů. Pokud ovšem potřebujete vyměnit krypto za fiat měnu, budete určitě nuceni sdílet své osobní údaje. A v tomto případě je třeba věnovat zvýšenou pozornost bezpečnosti platformy, šifrování a metodám ukládání.

V tomto miniseriálu se zaměříme na výčet těch nejlepších kryptoměnových burz z pohledu různých potřeb uživatelů. A já pevně věřím, že si mezi tímto výčtem burz najdete všichni svého favorita. A koho jmenovat na prvním místě? Nemůžu začít jinak než v současnosti s největší kryptoburzou na trhu.

1) Binance

binance
zdroj: pixabay.com

Podle denního objemu obchodování se jedná o největší kryptoměnovou burzu. I když se nejedná o nejstarší kryptoburzu na trhu, byla založena až v roce 2017, jedná se o rychle rostoucí a velmi oblíbenou platformu s miliony uživatelů po celém světě. Tato kryptoburza umožňuje obchodovat s více než 150 kryptoměnami včetně Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a dalších altcoinů.

Binance má rovněž vlastní minci – Binance Coin (BNB), který běží na Binance Chainu a umožňuje obchodování s nižšími poplatky. Obchodní poplatky jsou na této platformě vcelku rozumné. Binance rovněž nabízí dvě různá rozhraní – pro začátečníky a profesionální obchodníky. Každý uživatel tak může velmi snadno přepínat mezi verzemi Lite a Pro podle svých potřeb obchodování s kryptoměnami.

Zakladatelem burzy je Changpeng Zhao, kterého kryptoměnová komunita zná rovněž pod iniciály CZ. CZ se v kryptoprostoru pohybuje již nějaký ten pátek. V minulosti pracoval jako vedoucí vývoje Blockchain a rovněž je zakladatelem společností Bijie Tech a OKCoin.

I přes svůj nízký věk je Binance na odborných fórech vedená jako důvěryhodná a dobře zabezpečená platforma, která je vhodnou alternativou ke starším burzám, jako je například Bitfinex. Stejně jako ostatní burzy, tak i Binance není vhodná pro dlouhodobé držení kryptoměn na platformě. K tomuto účelu vám nejlépe poslouží hardwarové peněženky v čele s Trezorem.

2) ChangeNOW

change now, android
zdroj: play.google.com

Jedná se o okamžitou službu pro výměnu kryptoměn, která vám umožní obchodování s více než 200 kryptoměnami od Bitcoinu (BTC) až po specializované altcoiny s více než 36 000 obchodními páry. Dobrou věcí je, že není potřeba vytvářet účet nebo se na burze registrovat, což vaše obchody urychlí a je to i výhodné z hlediska bezpečnosti.

Mobilní aplikace ChangeNOW má uživatelsky přívětivé a intuitivně jasné rozhraní. Tato burza je dobrou volbou pro začátečníky v oblasti kryptoměnových služeb se zákaznickou podporou připravenou vám pomoci 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Dobrou zprávou pro aktivní obchodníky je to, že není stanoven žádný limit pro množství operací. Na burze nebudete platit žádné skryté poplatky, neboť provize je již zahrnuta v očekávaných sazbách. Dokončení všech výměn na burze probíhá zpravidla v intervalu několika minut.

3) Kraken

kraken
zdroj: blog.kraken.com

Kraken se řadí k nejstarším a nejlepším kryptoměnovým burzám na trhu. Burza byla založena v roce 2011 v San Francisku, ale spuštěna byla až v září roku 2013. Na této burze můžete nakupovat a prodávat více než 30 kryptoměn, a to opravdu s nízkými poplatky. Dokonce zde můžete obchodovat mezi kryptoměnami a fiat měnami, jako je euro, dolar, jen nebo libra.

Ačkoli burza působí v Evropě, Japonsku a Severní Americe, zaměřuje se především na evropské obchodníky. Proto také Kraken patří k bitcoinovým burzám s největším trhem pro obchodování v eurech.

Kraken většinu svých digitálních aktiv shromažďuje v cold storage, takže svou bezpečností si můžete být jisti. Kryptoburza rovněž nabízí rozšířenou zákaznickou podporu bez ohledu na vaši zemi, což je rozhodně další plus. Vedle uživatelsky přívětivého rozhraní poskytuje pokročilé obchodní nástroje, což z něj činí dobrou službu pro kryptoměnové profesionály. Kromě webové platformy vám přístup na burzu umožní i mobilní aplikace.

Závěr

V dnešním prvním dílu jsme si představili první tři kryptoburzy v čele s tou největší, dle denního objemu obchodování, Binance. V množství recenzí na internetu najdete na tyto první tři představené kryptoburzy převážně pozitivní reakce. I přesto mezi příspěvky uživatelů najdete i kritiku a negativní recenze. Je třeba si však uvědomit, že se nikdy nemůžete zavděčit všem.

V následujícím druhém dílu této minisérie si představíme další kryptoburzy z patnáctky nejlepších burz na trhu.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře