Binance v problémech? V Malajsii prý působí nelegálně

5
(2)

Problémy se občas nevyhýbají ani těm nejsilnějším a největším společnostem. Své o tom ví i jedna z největších a nejpoužívanějších kryptoměnových burz Binance. Ta čelí obvinění, které bylo vzneseno malajskou komisí pro cenné papíry, že v zemi působí nelegálně. Burze tak hrozí pokuta 2,3 milionů dolarů a jejím představitelům až deset let vězení.

Malajská komise pro cenné papíry (Malaysia Securities Commission – SC) uvedla, že Binance porušuje zákony o cenných papírech a včera večer přidala kryptoměnovou směnárnu na „černou listinu“ a investorům doporučila, aby tuto platformu nevyužívali.

„Binance provozuje služby bez povolení SC.“

Malajské právo říká, že kryptoměnovým směnárnám, které jsou provozovány bez licence, může být udělena pokuta až do výše 10 milionů RM (Malajsijský ringgit), což cca odpovídá částce 2,3 milionu dolarů. Představitelům burzy navíc hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Binance vidí situaci jinak a služby poskytuje dál

I když se mluvčí společnosti odmítl k této otázce vyjádřit, jeden z operátorů zákaznických služeb pro web Decrypt.co uvedl, že „služby samozřejmě poskytují a že to vůbec není nezákonné.“ Podle něj nemá Binance v úmyslu přestat v zemi působit (a to ani po zařazení na černou listinu) a že nedostali z vedení žádný pokyn, aby přestali obsluhovat malajské zákazníky.

Proč malajská komise zařadila Binance na černou listinu?

Bobby Ong, CEO kryptoměnového rating webu CoinGecko, řekl, že Binance by mohla být na černé listině z důvodu chybějící licence k provozování malajské fiat-to-crypto brány. Binance nedávno začala pracovat na zprovoznění ringgit (malajská měna) brány na své peer-to-peer směnárně. Bobby Ong k tomu dodává:

„To je proti zákonu. K poskytování těchto služeb mají licenci pouze tři burzy: Luno, Sinegi a Tokenize Xchange. Všichni ostatní, kteří poskytují služby fiat-to-crypto jednají v rozporu s platnými zákony.“

David Low, generální ředitel asijské sekce společnosti Luno, si naopak myslí, že burza Binance by mohl být na černé listině proto, že

“ aktivně propagovala svou platformu a nabízela své služby a pokusila se navíc vydat svou vlastní debetní kryptoměnovou kartu bez schválení Komise pro cenné papíry.“

Další zvučná jména na černé listině

Na seznamu se nachází i mnohé další zajímavé firmy, například takoví velikáni jako eToro či Fidelity. Bonny Ong vysvětlil, že i když tyto firmy porušují malajské zákony, mají své kanceláře mimo jurisdikci SC, a proto jsou nedotknutelné a mohou zůstat v klidu.

„Tyto platformy nemají své místní pobočky v Malajsii […] nemusí odpovídat na obvinění SC. Přestože jsou jejich webové stránky přístupné z Malajsie, sc není zodpovědný za blokování webových stránek. „

Závěr

David Low uzavřel svůj komentář slovy, že pro malajské uživatele, kteří obchodují na Binance, to znamená, že v případě, pokud by se cena kryptoměn vydala jižním směrem, budou daleko méně chráněni a používání Binance je na vlastní nebezpečí. Já k tomu snad jen dodám, že člověk, který se do kryptoměn rozhodne investovat, by měl vždy vědět, proč to dělá a být schopen přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pak žádnou „komisi“ potřebovat nebude.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img