Novinky z kuchyně Tetheru – co se to tu vaří?

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Významný akcionář kryptoburzy Bitfinex Zhao Dong v nedávné době prohlásil, že sesterská firma této burzy Tether, plánuje vydání nové verze stablecoinu. Ten se bude opírat o koš komodit, jako je zlato, ropa nebo guma.

Zhao Dong

  • Vlivný člen bitcoinové komunity,
  • jeden z největších OTC obchodníků v Číně,
  • známý jako čínský bitcoinový miliardář,
  • vlastní významný podíl v hongkongské kryptoburze Bitfinex,
  • Zhaova býčí předpověď pro Bitcoin je hodnota 50 000 USD v roce 2021.

Nový stablecoin

Zhao Dong v soukromé korespondenci pro Cointelegraph uvedl, že Tether zvažuje možnost vydání stablecoinu vázaného na koš komodit s jediným cílem, kterým je zmírnění rizik spojených s udržením velkého množství prostředků uložených v bankách.

Stablecoin Tether

Dong se vyjádřil rovněž k nejpopulárnějšímu stablecoinu Tether (USDT). Ve svém vyjádření reagoval na kritiky tohoto kryptoaktiva a uvedl, že tento stablecoin je plně krytý americkým dolarem. Pro Cointelegraph sdělil:

„Tether je plně zajištěný rezervami. Ze 4 miliard stávajících USDT je nyní 3,35 miliardy v cenných papírech a 650 milionů je zapůjčeno Bitfinexu. Bitfinex získal prostřednictvím IEO 1 miliardu díky svému tokenu LEO a mohl by kdykoliv Tetheru půjčku splatit ( ve skutečnosti už minulý měsíc zaplatil 100 milionů ).”

K tomuto tématu pak ještě důrazně dodal:

„I kdybyste nechtěli počítat těchto 650 milionů jako rezervy, celková částka krytí USD je 83,75 % a ne 72 %, jak tvrdí falešné zprávy.”

Dong rovněž tvrdí, že jediným důvodem, proč burza Bitfinex ještě nevrátila Tetheru svou půjčku, je ta skutečnost, že se společnost snaží nejprve získat zpět ty ze svých fondů, které mu byly zmrazeny během kontroverzní spolupráce s panamskou společností Crypto Capital.

Stablecoin vázaný na juan

Začátkem tohoto měsíce Dong rovněž uvedl, že Tether plánuje nejen stablecoin zajištěné komoditami, ale ještě jeden, který by byl vázán na čínský juan (CNY). To by bylo drženo na zahraničních účtech a obchodováno pod zkratkou CNHT. Dong k této věci sdělil:

„CNHT nebude zasahovat do politiky kontroly kapitálu PBOC (Čínská lidová banka). CNHT je jiná než CNY, protože je to již offshore produkt.”

Závěr

Prioritou pro Bitfinex a Tether je zrušení restrikcí ze strany newyorské generální prokuratury. Ta dává Bitfinexu a Tetheru za vinu, že půjčkou na krytí ztrát byly ohroženy zájmy klientů obou společností. Bitfinex i Tether považují shodně obvinění, že krypto burza Bitfinex utrpěla ztrátu 850 milionů ve svých fondech a použila kapitál od Tetheru k tajnému pokrytí schodku, za bezvýznamné.

Co číst dále?

Analytik: Až BTC překročí 14 000 USD, dojde k parabolickému růstu ceny

 

 

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img