Čínské velryby používají Tether k investování do BTC

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Brána k jednomu z největších světových trhů se uzavřela v září 2017. Hongkong je nyní stále více regulován čínskou vládou, která omezuje přístup na kryptotrhy. Kvůli tomu jsou investice do kryptoměn problematické, nákladné a časově náročné. Jakýkoli investor, který se v současné době snaží vstoupit na kryptotrhy z Číny, musí být bohatý a musí tomu věnovat čas. A tito bohatí investoři využívají pro investice stablecoin Tether.

Tether jako stablecoin

Bez ohledu na nedávné vyšetřování generálního prokurátora z New Yorku a změnu podmínek služby, které provedl Tether, se zdá, že projektu jako celku je dána naprostá důvěra. Investoři se hrnou do Tetheru také díky retracementu na trhu.

Čínské velryby využívají Tether

V Číně kontroverzní stablecoin prudce roste jako investiční nástroj pro OTC velryby na nákup Bitcoinu a dalších top aktiv. Jen v letošním roce se objem Tetheru zvýšil o více než 10 miliard USD… a to ještě není polovina června. V loňském roce dosáhl celý objem obchodů Tetheru ve stejném regionu pouze 7 miliard dolarů.

Investoři v Číně investují do Tetheru prostřednictvím OTC obchodů s makléři. Makléři, nebo dokonce jen investoři poté investují jejich prostředky na zahraničních trzích za účelem směny za Bitcoin, Ethereum a další top kryptoměny.

Akumulace Bitcoinu

Vzhledem k výše uvedenému a tomu, že Tether je v tomto regionu na ATH, můžeme očekávat, že čínští investoři začnou hromadit Bitcoin rychlým tempem. Statistiky ukazují, že 42 % bitcoinových peněženek s více než 200 BTC se od maxim z roku 2017 nepohnulo. Je ironií, že všechny tyto peněženky mají viditelné vklady, což znamená, že tyto velryby neustále shromažďují Bitcoiny.

V současnosti je více než 55 % Bitcoinů uloženo v peněženkách, které mají zůstatky nad 200 mincí – v hodnotě více než 1 mil. USD. A u třetiny z nich nedošlo k žádné odchozí transakci, což vypadá na velmi silné hodlery.

Miliardáři chtějí vykoupit až 25 % všech BTC

Podle jiné nedávné zprávy miliardáři chtějí vykoupit až 25 % všech Bitcoinů. Je sice velmi nepravděpodobné, že by to bylo možné, ale představa miliardářů investujících do digitálních aktiv je pro trh docela lákavá.

Obchodní válka a vliv na kryptotrhy

Pokud si dáte dohromady výše uvedené informace a informace o probíhajících obchodních válkách mezi USA, Čínou a několika dalšími zeměmi, máte recept na dominanci kryptoměn. Kromě toho od roku 2008 je tradiční trh na vzestupu, což znamená, že v následujících letech by mělo dojít ke korekci.

Závěr

To vše dohromady by mohlo znamenat nárůst poptávky po kryptoměnách, ve kterých mohou investoři hledat zajištění proti vlivu obchodních válek a také anonymitu a rychlost transakcí, což je stále velká deviza kryptoměn. Nedávný růst kryptotrhů tomu také nasvědčuje.

Co číst dál?

Fundstrat Global Advisors: Velryby ve velkém kupují Bitcoiny – Toto rallye teprve začalo!

Zdroj:
sanfranciscotribe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img