Neobvyklý růst na trhu: Místo bitcoinu rostou memecoiny

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Přední analytici označují současný trh s bitcoinem za nejpodivnější býčí trh v historii, přičemž likvidita se nečekaně přesouvá přímo do memecoinů, což naznačuje odchylku od tradičního průběhu trhu.

Neobvyklý býčí trh s memecoiny

V aktuálním býčím trhu kryptoměn se děje něco neobvyklého, jak uvádí řada analytiků. Kapitál se přesouvá přímo z bitcoinu do memecoinů, což analytici berou jako zvláštní jev. Zach Rynes z Chainlink, známý jako “ChainLinkGod”, upozorňuje ve svém nedávném příspěvku na sociální síti X, že trh vynechal několik typických fází, které bývaly obvyklé v minulých cyklech, přičemž kapitál přeskakuje z bitcoinu rovnou na memecoiny.

Memecoiny zaznamenaly nárůst kapitalizace na 70 miliard dolarů. Jedná se tak o důsledek popularity nových tokenů jako Dogwifhat a Book of Meme, ale i starších, jako jsou Pepe a Bonk. Na platformě Base od Coinbase se objem obchodování s memecoiny dramaticky zvýšil, což dokládá případ tokenu DEGEN s jeho prudkým cenovým vzestupem v poslední době.

Tržní dynamika se nyní více opírá o narativy než o fundamentální analýzu, s malým podílem maloobchodních investic, což podle Rynese signalizuje vznik ekonomiky založené na pozornosti. Anthony Sassano, odborník na Ethereum, popisuje současný trh jako nejpodivnější býčí trh v historii kryptoměn, zdůrazňující neobvyklé sektorové pumpy vedoucí k rotaci kapitálu.

Další zajímavý aspekt tohoto trhu je, že Bitcoin dosáhl historického maxima před halvingem, což se liší od předchozích trendů, kde vrcholy ceny přicházely až po halvingu. Toto naznačuje předčasný zájem a investiční aktivitu, což zdůrazňuje neobvyklou povahu tohoto tržního cyklu.

Současný trh představuje odchýlení od tradičních trendů a naznačuje jedinečnost současného býčího trhu s kryptoměnami. Aktuální chování může mimo jiné vést ke změně v pochopení tržní dynamiky a investičních strategií v kryptoměnovém sektoru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 020 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se pro více informací přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGZAIN CZ. Celé twitterové vlákno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Kovář

Nechápu jak někdo může být tak blbej a koupit něco takovýho jako je jakýkoliv memecoin. Tohle je úpadek krypta a odraz debilizace společnosti.

Čumsem

To se neděje jenom v kryptu, nýbrž prakticky všude (viz. politika). Sociální sítě holt jen nasvítily skutečnost, že průměrný člověk je už docela pitomec (a co teprve těch několik miliard podprůměrných). 😀

Poslední editace 1 měsíc před přes Čumsem
bkf1

Já to naopak chápu, memecoiny a další podobné svinstvo nestojí nic (nemá totiž absolutně vůbec žádnou hodnotu), ale má moc “dobrou” oblbovací reklamu, která je prakticky všude a na kterou se chytne kdejaký trouba a takových troubů je po celém světě neskutečné množství (tuplem dnes). Následně je to podpořeno růstem díky zvýšenému zájmu a nákupům těch troubů, což oblbne další trouby a tak následuje další růst a další nákupy. Ve výsledku je to ale čirý gamblerismus jak vsadit v Tipsportu na to, že se bude dařit totálním nýmandům v něčem, kde absolutně nezáleží na sportovních výkonech, ale na tom, jak se ti nýmandi budou lidem líbit. Na tomhle principu už řadu let vydělávají hromady peněz stamiliony influencerů, jejichž “sociální hodnota” je taky prakticky nula.
PS: Taky jsem nedávno hodil litr do “pepakojnu”, což je můj první “nesmyslkojn” v mém portfoliu, sázím tím na tu, stále aktuálnější, blbost lidí a to není úplně marná sázka, stačí se podívat, co se s lidskou inteligencí stalo po roce 2007… to je to “think different”…
PS2: Ta situace, jak teď vydělal hromady ten týpek, co “vsadil” v přepočtu asi 200 tis. Kč do něčeho, co se jmenuje DEGEN, mě opravdu hodně pobavila, lepší jméno “kojnu”, v této situaci, už snad ani nemohlo být 😀 Ale já bych vymyslel lepší název, třeba “Jsemtotálnípryžovinakupsimě-kojn” 😀

Poslední editace 1 měsíc před přes bkf1
Roman Krypta

Každý zkouší nějak vydělat a memecoiny jsou způsob, jak velmi velmi zhodnotit portfolio.
Nicméně na tom vydělají jen ti, co to umí, co se toho nebojí.
Pokud koupím 20 různých mincí za pět dolarů každou a jedna z nich udělá padesátinásobek, prostě se to vyplatí – tohle ale funguje jen pokud tomu člověk věnuje čas, něco si nastuduje (trading boti jsou v podstatě nutnost) a koupí minci hned na začátku.
Pro lidi, co to koupí jen protože to někdo promotuje na internetu, není cesty zpět, takoví by prostě neměli investovat – ale díkybohu za ně, přesně na nich se dá vydělat..

Roman Krypta

Dle mého to i částečně souvisí s útlumem NFT marketů.
Hodně se pohybuji na Solaně a NFT tam jsou nyní v podstatě mrtvé, ani free minty se nedaří vymintovat.
Lidé pak (včetně mě bohužel) hledají jiné markety a memecoiny jsou NFT velmi podobné v tom, jak fungují komunity – tyhle mince jsou často jen a pouze zábava a PVP battle.
Ačkoliv coin nemá v 99 % případů žádnou užitečnost, stále to je způsob, jak vydělat XX násobek – to se vám už u altcoinů nepodaří.
A tenhle mindset pak má většina NFT komunit, takže se prostě lidé přesunuli z jednoho marketu do dalšího.

129

Dotaz na Dogegoin. Nemyslite,ze E.Musk do budoucna zavede platbu v Dogegoinu na sve soc.síti? Už ty stejná loga…

Diky za odpověď…

Ps: mam BTC,Etherum …nastoupil jsem pozde…takze Dogegoin beru jako realnou moznost zhodnoceni

spot_img