Jaké jsou aktuálně ty nejvíc alarmující ekonomické faktory podle R. Kiyosakiho?

5
(3)

Uprostřed varování před hrozícím finančním krachem (především ve Spojených státech) se významný investor a autor bestselleru o osobních financích ‘Bohatý táta, chudý táta’ Robert Kiyosaki zaměřil na ekonomické faktory, které by mohly přispět nebo dokonce přímo vést k naplnění těchto chmurných předpovědí.

Kiyosaki již dlouho varuje před blížící se katastrofou. Ta bude podle něj důsledkem kombinace mnoha různých vlivů. Jsou tu ale tři alarmující faktory, které dle jeho slov obzvláště vyčnívají: hyperinflace, digitální měna centrální banky (CBDC) a chování americké vlády.

Hyperinflace

Nedávno upozornil na to, že hyperinflace není to, co si mnozí lidé myslí, tedy že ceny rostou. Podle něj ve skutečnosti “znamená pravý opak” a týká se poklesu kupní síly peněz.

Aby se před negativními dopady této hyperinflace ochránili, Kiyosaki svým stoupencům poradil, aby se zásobili aktivy, jako je například vlajková loď decentralizovaných financí (DeFi) Bitcoin (BTC). Dále zmínil také drahé kovy, jako je zlato či stříbro. Dle jeho slov tak mají šanci “být vítězi a nikoli poraženými”.

Reálná rizika CBDC

Kromě toho tento vlivný investor a finanční analytik vyjádřil také obavy ohledně důsledků budování infrastruktury pro okamžité platby FedNow americké centrální banky. Ta podle mnohých připravuje půdu pro zavedení celostátního CBDC.

Kiyosaki konkrétně tvrdil, že CBDC Fedu by vedlo ke ztrátě soukromí. Ale také ke zvýšení hodnoty zlata, stříbra, bitcoinu a hotovosti. Navrhuje na nic nečekat a do těchto aktiv investovat “nyní, než bude pozdě”.

Vláda USA lže

Nakonec autor knihy “Bohatý táta, chudý táta” kritizoval nedávnou zprávu amerického federálního vládního úřadu pro statistiku práce. Ta ukazuje, že zaměstnanost v USA v září vzrostla nejvíce za posledních osm měsíců, a obvinil americkou vládu ze zkreslování faktů.

Podle Kiyosakiho byla zpráva o růstu zaměstnanosti lživá. Ve skutečnosti se týkala lidí pracujících ve dvou zaměstnáních nebo na částečný úvazek, což poškozuje malé podniky, zatímco velké podniky bohatnou, a tuto situaci označil za “marxismus, socialismus, fašismus” namísto kapitalismu, který má ve své podstatě podporovat místní malé podniky.

Závěr

Kiyosaki zjevně nedůvěřuje americké vládě a finančním úřadům. Jejich kroky mají na svědomí nejen rostoucí inflaci, ale také klesající roli amerického dolaru jako světové rezervní měny. To by podle něj mohlo vést až k zániku amerického impéria.

anycoin

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman Krypta

Systém, kdy měna každý rok ztrácí svoji hodnotu, kdy vlády závisí na soukromých komerčních subjektech, od kterých si půjčují peníze (centrální banky), kdy jakákoliv komerční banka může zvýšit objem peněz v systému běžnou půjčkou, systém, který brání volnému šíření informací o tom, jak sám funguje (výše zmíněné se na žádné střední nedozvíte, skoro ani na vysoké..) je vážně, ale vážně skvělý 😀
Jestli si někdo myslí, že to bude fungovat navždy, těžce se plete – zkuste se podívat na nějaká videa o tom, jak se vyvíjely peněžní trhy a uvidíte, že se způsob směny postupně mění a nejsou to staletí..
Jen a pouze otázka času.

Miroslav

Já si myslím, že je mi to i prdele 😃

spot_img