Nejlepší kryptoburzy světa-2.díl

1
burza

V minulé první části jsme si představili tři známé kryptoburzy – Coinbase, Binance a BitMex. V dnešním dílu se podíváme na zbývajících šest kryptoburz.

Bittrex

Bittrex je přední americká kryptoburza, která byla založena roku 2014 třemi odborníky na kybernetickou bezpečnost. Takže pokud jde o bezpečnost, není se čeho obávat. Bittrex nabízí nákup a prodej velkého množství kryptoměn, ale nepodporuje klasické fiat měny.

Díky velkým obchodním objemům se Bittrex může pochlubit vysokou likviditou a nízkými spready (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou). Burza si za každou transakci účtuje poplatek ve výši 0,25 %. Uživatelské rozhraní je přívětivé a k registraci budete potřebovat své e-mailové ID.

Poloniex

Tato burza funguje od roku 2014 a její oficiální sídlo je v USA. Zakladatelem a současným generálním ředitelem je Tristan D´Agosta. Patří mezi nejkomplexnější kryptoburzy a obchodovat zde můžete něco kolem stovky různých altcoinů.

Pokud jste nováčkem v oblasti nákupu altcoinů, nebudete mít na této burze žádný problém. Pro většinu altcoinů poskytuje vynikající likviditu. Uživatelské rozhraní je přátelské a bezpečné. Burza nepodporuje klasické fiat měny.

KuCoin

Tato burza byla založena 15. září 2017 v Hongkongu a za vznikem stojí společnost Kucoin Limited Co. Stejně jako Binance nabízí i KuCoin plně funkční mobilní aplikaci pro iOS a Android. Druhá podobnost s Binance je ta, že i KuCoin má vlastní token KuCoin Shares (KCS).

Za každou transakci si burza účtuje poplatek 1 %, za vklady poplatek neplatíte a u výběru záleží na zvolené kryptoměně. Výhodné je platit poplatky v tokenu KCS, které jsou zvýhodněné. Je to ryze kryptoměnová burza a nepodporuje tedy klasickou fiat měnu.

Huobi

Burza Huobi byla založena v září 2013 v Číně podnikatelem Li Linem a brzy se stala jednou z největších čínských burzovních platforem. Uživatelské rozhraní je přívětivé a použití snadné. Web je rychlý a pohotový, burza rovněž nabízí aplikace pro iOS a Android.

Huobi funguje ve dvou různých verzích. Na OTC Huobi mohou uživatelé obchodovat kryptoměny za fiat měnu, verze Huobi Pro je navržena jako platforma pouze pro blockchain.

Výhodou burzy je vysoké profesionální zabezpečení, ochrana soukromí, likvidita a 24/7 telefonická podpora.

Kraken

Kraken je známá kryptoměnová burza, kterou založil v roce 2011 v San Francisku Jesse Powell. Ke spuštění burzy však došlo až v září 2013. Burza kromě kryptoměn podporuje i vklady a výběry v klasických měnách (EUR, JPY, USD, CAD).

Základní poplatky na burze se pohybují v rozmezí 0,16 – 0,26 %. Burza má statisíce uživatelů, podporuje velké množství kryptoměn, účtuje si poměrně přijatelné poplatky a má kvalitní systém zabezpečení.

Bitstamp

Burza byla založena roku 2011 ve Slovinsku dvěma přáteli Nejcem Kodričem a Damijanem Merlakem jako alternativa japonského Mt. Gox.

Bitstamp má jeden z nejnižších transakčních poplatků na trhu – 0,05 % za vklady bankovním převodem a 0,09 % za výběry. Burza podporuje klasickou měnu (USD, EUR) a rovněž můžete tento měnový pár obchodovat (USD/EUR). Využít můžete i mobilní aplikaci pro iOS a Android.

Pečlivý výběr

Ještě předtím, než začnete obchodovat s aktivy, je potřeba věnovat pozornost důkladnému výběru burzy. Zde je potřeba zaměřit se na několik důležitých faktorů:

  • zabezpečení
  • podpora kryptoměn
  • poplatky a provize
  • způsoby platby
  • snadné použití

Závěr

Co říci závěrem? Před investicí si vždy prověřte nejen samotnou kryptoměnu, do které hodláte investovat své prostředky, ale rovněž se ujistěte, že provedete důkladný průzkum různých platforem k nákupu či prodeji kryptoměn tak, abyste vybrali tu nejlepší.

Co číst dále?

Odhalí se Satoshi Nakamoto zítra, během desátého výročí Bitcoinu?

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
David Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David
Host
David

KuCoin samozřejmě neúčtuje 1% poplatek, ale pouze 0,1% z každé transakce a ten se dá držením KCS ještě snížit…