Největší ruská sociální síť VK údajně pracuje na vlastní kryptoměně

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Nejoblíbenější sociální síť v Rusku VKontakte (VK) uvažuje o vývoji vlastní kryptoměny. Bylo to oznámeno 28. března místní informační službou RNS.

Podle zprávy neidentifikovaná osoba obeznámená s plány společnosti, uvedla, že projekt zahrnuje vytváření individuálních kryptoúčtů pro všechny uživatele platformy. Společnost však ještě neučinila konečné rozhodnutí o uvedení tokenu na trh.

Podle zprávy RNS obdržela prezentaci od VK, která ukazuje, jak mohou uživatelé získat firemní tokeny výměnou za svou činnost a čas strávený na platformě. Podle tohoto článku lze takto získané mince vybírat, převádět mezi uživateli, vyměňovat za zboží a převádět (pravděpodobně do fiat měn) prostřednictvím služby VK Pay.

Podle oficiálních webových stránek je VK Pay služba pro bezhotovostní převod peněz, která umožňuje uživatelům VK posílat peníze ve zprávách pomocí kreditní nebo debetní karty. Dle RNS byla služba uvedena do provozu v červnu loňského roku.

VK také plánuje integrovat službu takovým způsobem, že uživatelé budou moci posílat kryptoměny svým oblíbeným autorům.

Závěr

Systém pro odměnu uživatele a vlastní měny by sociální síti jistě prospěl a je možné, že právě podobným směrem půjde i Facebook a jeho blockchain oddělení.

[Z archivu] – Jak mohou mít dva Bitcoiny rozdílnou hodnotu – Virgin coin

Zdroj: 
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře