Nejčastější chyby začátečníků aneb na co si dát pozor – 3. díl

4
(1)
Josef Šťastný
Josef Šťastný
O obchodování na burze se zajímám už asi 7 let. K mým oblíbeným trhům kromě krypta patří forex. Velký přínos tradingu a investování vidím v tom, že nám mohou rozšířit naše obzory a pomoci převzít více zodpovědnosti za naše finance. Kromě burzy učím meditaci a zajímám se o buddhismus.

V minulých dvou dílech této minisérie jsme se seznámili s některými chybami, které začínající uživatelé kryptoměn dělají. K těmto chybám patří ztracené klíče, udržování mincí v online peněženkách, neuschování kopií důležitých informací, používání neověřených peněženek, obchodování na pochybných burzách, Fat-finger Error, odesílání mincí na nesprávnou adresu peněženky, chybějící jasná obchodní strategie, investování do podvodných projektů, život ve vlastní altcoinové bublině, nedostatečná diverzifikace, investování více peněz, než si můžeme dovolit a neověření si, komu kryptoměny posíláme. Dnes nás čeká pohled na některé z dalších těchto chyb.

Nejčastější chyby začátečníků aneb na co si dát pozor – 1.díl

Nejčastější chyby začátečníků aneb na co si dát pozor – 2.díl

Cloudová těžba

Vy jim dáte peníze a oni vše zařídí za Vás. Vám stačí mít doma pouze počítač, bitcoinovou peněženku a nemusíte se o nic starat – slibné velké výnosy za malé úsilí. Většina firem nabízejících cloud mining je podvod. A to proto, že je pro společnosti snadné brát peníze od lidí a pak je nevyplácet. Společnost může tvrdit, že je cloudovou těžařskou společností bez jakéhokoli dokladu o skutečném vlastnictví jakéhokoli hardwaru.

Příliš vysoké ambice

Myslí si, že investování do kryptoměn bude jejich cestou ven ze světského života. V budoucnu nebudou muset pracovat, budou řídit luxusní auto Tesla nebo Lambo.

Všechny své mince uloženy v jedné peněžence

Nechte své mince uloženy na více místech (prostřednictvím burz, online peněženek, cold peněženek a papírových peněženek). Pokud někdo napadne jednu peněženku, ztratíte jen část svých prostředků.

Nedostatek trpělivosti a chamtivost

Problém většiny investorů je, že investují pouze krátkodobě a chtějí se okamžitě stát miliardářem, protože vidí, že ostatní již vydělali miliony dolarů. Je ale třeba si uvědomit, že tito investoři investovali třeba rok, a to navíc v méně jisté době.
Netrpěliví investoři koupí nebo prodají všechny své Bitcoiny. Zkušený obchodník prodává pouze postupně po částech své bitcoiny. Tímto způsobem vždy vydělávají. Nezkušení obchodníci buď nikdy neprodávají, protože se stanou příliš chamtiví, anebo všechno prodávají příliš brzy.

Sledují pouze cenu

Sledovat jen cenu kryptoměn je velká chyba. Je třeba neignorovat také nabídku a sledovat všechny faktory dané kryptoměny (nabídku, tržní podíl, apod.)

Přílišné emoce

Další velkou chybou investorů je, že se nechají ovlivnit emocemi. V tomto případě investují více, když u ceny kryptoměny dojde k poklesu. Pokud poklesne ještě více, investoři kryptoměny propadají tlaku emocí, aniž by si počkali na výhodnější dobu. Je důležité dodržovat svůj původní plán.

Nevybírání zisku

Je důležité mít na paměti, že nemáte žádné skutečné peníze, dokud si je nepřevedete. Avšak i zde je lepší zisk nevybírat, ale dále investovat. Buď do stejné, nebo jiné kryptoměny. Jak jsme se již zmínili, investice do dalších projektů a vytvoření diverzifikovaného portfolia je dobrá volba.

Nerozhodnost

Další chybou investorů je jejich nerozhodnost. Ve většině případů nevědí, jestli je jejich cíl investic krátkodobý či dlouhodobý. Je potřeba znát některé informace, např. momentální vztah mezi hodnotou dolaru a hodnotou Bitcoinu a ten pravidelně sledovat. Na základě těchto hodnot se musíte rozhodnout, která investice je pro Vás lepší.

Závěr

Toto jsou naše hlavní tipy a ukázky chyb, které udělalo mnoho začátečníků. Pokud začínáte s kryptoměnami, přečtěte si prosím tuto příručku a pokuste se poučit z chyb, které ostatní udělali před Vámi.
Nepodléhejte emocím. Zachovejte si vždy rozumný úsudek a chladnou hlavu. Vyhnete se tak časté příčině ztráty při obchodování. Nezapomeňte se nadále vzdělávat a čtěte aktuality, zprávy, návody i analýzy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img