Trh s kryptoměnami je čím dál více koncentrovaný

3.7
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin dominuje kryptotrhu již od svého zavedení před více než deseti lety. Nyní se však sektor mezi ním a dalšími soupeři stále více prohlubuje a trh se tak více koncentruje. Především se to týká kryptoměn Tether a Ethereum.

Tyto tři kryptoměny představovaly v letošním roce přibližně 90 % objemu obchodování na burzách s digitálními aktivy a patří tak mezi top 10 kryptoměn. Podle analytické firmy Messari čísla vzrostla oproti minulému roku o 75 %.

se týká trhu kryptoměny, který se stává ještě více koncentrovaným

Tether drží hodnotu

Tato změna je následkem hlubokého březnového selhání trhu. Při hledání bezpečného přístavu se mnoho investorů vrhlo také do Tetheru, což je takzvaný stablecoin, jehož hodnota se nemá příliš měnit, a používá se k nákupu dalších mincí. Stablecoiny jako Tether cílí především na institucionální investory. Pokud např. chcete do této kryptoměny investovat, tak minimální částka je 100 000 dolarů.

Bitcoin po halvingu zajišťuje inflaci

Bitcoin v dobách krize na trhu nikdy neklesl tolik jako menší mince. Tato měna před pár dny prošla třetím halvingem, kdy se odměna za vytěžené mince snížila na polovinu. Těžaři z toho sice radost nemají, ale jde o zajištění proti inflaci, na rozdíl od přístupu centrálních bank, které vydávají další a další nekryté fiat peníze ke zmírnění dopadu globální pandemie.

Ethereum jde kupředu

Ether je špičková technologie digitální knihy, která umožňuje provádění autonomních transakcí řízených softwarem. Očekává se, že letos představí nové, vylepšující technologie a plně přejde z algoritmu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Řada investorů tak do Etherea nyní investuje s vidinou nárůstu jeho ceny.

Závěr

I když jsou tyto tři kryptoměny považovány za relativně stabilní, nikdy nevíte, co přijde a jak se směr vývoje změní, viz nedávný propad trhů při koronavirové krizi. Svou hodnotu sice kryptoměny pomalu získávají zpět, přesto je na místě se mít na pozoru a sledovat aktuální dění. Vždy je důležité být připraven jak na vzestup, tak i na propad.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img