Množství dostupných jednotek Bitcoinu stále klesá, zatímco instituciální investoři hodlují

4.2
(18)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Neustále se snižuje počet jednotek Bitcoinu, které jsou dostupné k nákupu. V tuto chvíli skoro nikdo nechce prodávat, a to navzdory novému historickému maximu 47 600 $, dosaženému i díky Tesle.

Na trhu ubývá likvidních jednotek Bitcoinu

Hodleři zřejmě tvoří podstatnou část bitcoinové komunity. Nedávný výzkum poskytovatele on-chain analytických dat Glassnode odhalil, že likvidní zásoba Bitcoinu nadále klesá. Dlouhodobí investoři postupně vytrhávají stále větší množství BTC z trhu a hodlují každý kousek Bitcoinu, který se jim podaří nashromáždit.

Údaje naznačují, že v současné době je zhruba 78 % všech vytěžených bitcoinů buď ztraceno, nebo v něčích rezervách na HODL. V tuto chvíli existuje méně než 4 miliony BTC, které jsou dostupné pro budoucí účastníky trhu, včetně velkých institucionálních investorů, jako jsou PayPal, Square, společnosti S&P500, ETF a podobně.

Glassnode uvádí:

„Vzhledem k tomu, že float v síti vysychá rychleji než kdy jindy, jsou slibné známky dalšího růstu cen BTC do budoucna. […] On chain metriky nadále signalizují příznivé podmínky, protože nabídka Bitcoinu zůstává omezená…”

Nabídka a poptávka

Jak víte, trh určuje cenu na základě nabídky a poptávky. Lidé se někdy ptají, co se stane, až na trhu zmizí všechny likvidní Bitcoiny. To není správná otázka, protože tak věci nefungují. V ekonomické teorii je důležité vědět, že trh má vždy tendenci se vracet do rovnováhy. V případě úbytku na straně nabídky je návratem do rovnováhy růst ceny.

Pokud by se tedy stalo, že začne reálně vysychat množství dostupných jednotek Bitcoinu na burzách, dojde k tomu, že se cena zvýší na hodnoty, za které budou další lidé ochotní prodat. Když pak cena příliš rychle vystřelí nahoru a hodně lidí si řekne, že už za tuto cenu rádi prodají, zvýší se opět nabídka a cena začne padat, dokud se zase někde neustálí na hodnotách, za které hodně lidí rádo nakoupí…

Kdo nakupuje?

Roste poptávka, ale kdo nyní nejvíc nakupuje Bitcoin? Nedávný nárůst ceny BTC mohl být způsoben maloobchodníky, protože sentiment na Twitteru dosáhl rekordních hodnot po oznámení Tesly, že firma v lednu koupila hlavní kryptoměnu za 1,5 miliardy dolarů. Kromě drobných obchodníků však nakupují také instituce. Například Grayscale nadále rozšiřuje svůj Bitcoin Trust.

Závěr

Momentálně na trhu s Bitcoinem ubývá dostupných jednotek a lidé i přes růst na nové ATH většinou neprodávají. Roste počet malých i velkých hodlerů a počet bitcoinových velryb, které drží více než tisíc mincí, se od začátku roku 2021 zvýšil o více než 200.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Děkuji, za jednoduchý článek o tom, proč je opravdu blbost prodat jakýkoliv btc bez ohledu na TA

pietro
Hodnocení článku :
     

Vynikající zamyšlení nad současnou situací. 🙂

Fantom

V článku je věnován odstavec tomu kdo nakupuje, škoda že tam také není odstavec o těch kdo prodávají. Jen víme že to nejsou instituce ani drobní obchodníci (ti nakupují) současně to nejsou ani hodleři a asi ani těžaří (těm to bere Grayscale přímo z minerů). Podle jiného článku zde na webu to nejsou ani velryby. Tak pravděpodobně neprodává nikdo. To by vysvětlovalo proč už téměř žádné mince nejsou. 🙂

E15

Všichni jen nakupují a nikdo neprodává… no nevím nevím ;-)))

Poslední editace 3 let před přes E15
Kokršpaněl

Prosím tě ty jsi ten zakomplexovaný Jouda co už prodával někde u 20K all in tak jak Jarolím který to bouchnul mezi 15K protože byl trh přehřátý .No borci vydělali jste měli jste štěstí zbavili jste se toho z pocitem vítězství a z Jarolímem můžete slavit jaký jste super obchod udělali a odrbali ty chudáky co jste jim ty své bitcoiny na burze prodali na cenách 15K-20K z vědomím že jste jim to prodávali na vrcholu a oni jsou ti hupáci co to od vás kupují za drahé prachy a vy jste ti borci co si to pak koupíte levněji pod 10K .Slavte své životní obchody vydělali jste můžete být spokojeni .My co hodlujeme jsem hlupáci protože zatím nemáme nic jen virtuální číslo ale vy máte skutečné prachy .

Fantom

Jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl kdo na těchto cenách prodává. Díky 🙂

Michal

Já nejsem spokojený s vysvětlením, že instituce nakupují a retail prodává. Je to hrozné zobecnění. Na trhu jsou stovky velkých hráčů. Někdo prodává, někdo nakupuje.
Podle mě neexistuje žádné zobecnění typu “instituce a velryby nakupují”. Nebo že “hloupý retail prodává/nakupuje v bublině”.

Někdo to prostě prodává a někdo nakupuje. A to platí pro všechny strany. Nyní převládá nakupování, to se může brzy změnit.

Michal

Jinak si ale myslím, že tento vývoj byl víceméně jasný. Už jen proto, že Grayscale drží těch 600k BTC.
Nechci machrovat, ale tohle jsem fakt čekal. Nechápu ty lidi, co si mysleli, že u 20k přijde crash. Hodnotit cenu jen z pohledu TA, je ujetý. To neříká skoro nic.
Ano, podle grafu se dá vyvodit, co se bude dít, ale pokud do trhu někdo nastřílí desítky miliard, je úplně jedno, co bylo na grafu. A přesně to se stalo.
Kdo sledoval zprávy, bylo mu to úplně jasný.

Libor

a dokazes odhadnout, co bude trd, je trh nyni prepumpovany, nebo poletime dal to moon

spot_img