Množství dostupných jednotek Bitcoinu stále klesá, zatímco instituciální investoři hodlují

4.2
(18)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Neustále se snižuje počet jednotek Bitcoinu, které jsou dostupné k nákupu. V tuto chvíli skoro nikdo nechce prodávat, a to navzdory novému historickému maximu 47 600 $, dosaženému i díky Tesle.

Na trhu ubývá likvidních jednotek Bitcoinu

Hodleři zřejmě tvoří podstatnou část bitcoinové komunity. Nedávný výzkum poskytovatele on-chain analytických dat Glassnode odhalil, že likvidní zásoba Bitcoinu nadále klesá. Dlouhodobí investoři postupně vytrhávají stále větší množství BTC z trhu a hodlují každý kousek Bitcoinu, který se jim podaří nashromáždit.

Údaje naznačují, že v současné době je zhruba 78 % všech vytěžených bitcoinů buď ztraceno, nebo v něčích rezervách na HODL. V tuto chvíli existuje méně než 4 miliony BTC, které jsou dostupné pro budoucí účastníky trhu, včetně velkých institucionálních investorů, jako jsou PayPal, Square, společnosti S&P500, ETF a podobně.

Glassnode uvádí:

„Vzhledem k tomu, že float v síti vysychá rychleji než kdy jindy, jsou slibné známky dalšího růstu cen BTC do budoucna. […] On chain metriky nadále signalizují příznivé podmínky, protože nabídka Bitcoinu zůstává omezená…“

Nabídka a poptávka

Jak víte, trh určuje cenu na základě nabídky a poptávky. Lidé se někdy ptají, co se stane, až na trhu zmizí všechny likvidní Bitcoiny. To není správná otázka, protože tak věci nefungují. V ekonomické teorii je důležité vědět, že trh má vždy tendenci se vracet do rovnováhy. V případě úbytku na straně nabídky je návratem do rovnováhy růst ceny.

Pokud by se tedy stalo, že začne reálně vysychat množství dostupných jednotek Bitcoinu na burzách, dojde k tomu, že se cena zvýší na hodnoty, za které budou další lidé ochotní prodat. Když pak cena příliš rychle vystřelí nahoru a hodně lidí si řekne, že už za tuto cenu rádi prodají, zvýší se opět nabídka a cena začne padat, dokud se zase někde neustálí na hodnotách, za které hodně lidí rádo nakoupí…

Kdo nakupuje?

Roste poptávka, ale kdo nyní nejvíc nakupuje Bitcoin? Nedávný nárůst ceny BTC mohl být způsoben maloobchodníky, protože sentiment na Twitteru dosáhl rekordních hodnot po oznámení Tesly, že firma v lednu koupila hlavní kryptoměnu za 1,5 miliardy dolarů. Kromě drobných obchodníků však nakupují také instituce. Například Grayscale nadále rozšiřuje svůj Bitcoin Trust.

Závěr

Momentálně na trhu s Bitcoinem ubývá dostupných jednotek a lidé i přes růst na nové ATH většinou neprodávají. Roste počet malých i velkých hodlerů a počet bitcoinových velryb, které drží více než tisíc mincí, se od začátku roku 2021 zvýšil o více než 200.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: