Ministerstvo financí USA: Kryptoměny nejsou důležitým zdrojem financování terorismu

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ve svém pátečním projevu Wally Adeyemo, náměstek amerického ministerstva financí, zdůraznil, že kryptoměny představují jen nepatrnou část financování terorismu. Jeho slova tak kontrastují s názory, které označují kryptoměny za hlavní zdroj financování teroristické organizace Hamás.

Kryptoměny hrají malou roli

V posledních letech se kryptoměny staly předmětem intenzivního zkoumání vládních orgánů po celém světě. Zatímco někteří upozorňují na možné využití kryptoměn v nelegálních činnostech, jiní je považují za inovativní a revoluční prvek v globálním ekonomickém prostředí. V rámci událostí s útokem Hamásu na Izrael se diskuze na téma financování opět rozvířila. Nedávno se k této diskusi přidal i zástupce amerického ministerstva financí, Wally Adeyemo, s novými postřehy.

Ve svém pátečním prohlášení Wally Adeyemo zdůraznil, že přestože kryptoměny mohou být spojeny s financováním terorismu, jejich skutečný podíl v tomto kontextu je minimální. Toto tvrzení přišlo jako odpověď na nedávné obvinění některých kongresmanů, kteří tvrdili, že kryptoměny financovaly teroristickou organizaci Hamás ve výši přes 130 milionů amerických dolarů.

Adeyemo ve svém projevu zdůraznil, že teroristické organizace historicky využívají nejnovější technologie k financování svých operací. Ačkoliv kryptoměny mohou být jedním z těchto nástrojů, nejsou primárním zdrojem jejich financování. Místo toho upozornil na důležitost preventivních opatření, aby se zabránilo tomu, aby kryptoměny v budoucnu hrály větší roli ve financování terorismu.

To, co víme o teroristických skupinách a těch, kteří se snaží přesouvat peníze nelegálně, je, že využijí jakoukoli novou technologii k tomu, aby to dokázali…

Dále se vyjádřil k výzvám spojeným s regulací kryptoměn, zejména v souvislosti s praním peněz. Přestože mnoho kryptoměnových společností se snaží dodržovat předpisy, existují takové společnosti, které inovují bez ohledu na potenciální rizika.

Pokud jde o praní špinavých peněz, tradiční fiat měny stále dominují. Podle zprávy Chainalysis Crypto Crime Report [1] z roku 2022 tvořily nelegální finanční prostředky v kryptoměnovém sektoru v roce 2021 pouze 0,15 % všech transakcí, což je výrazný pokles z 0,62 % v roce 2020 a 3,37 % v roce 2019.

V době psaní článku se cena BTC 34 119 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Rozhodně se nezapomeňte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní projev náměstka ministra financí Spojených států amerických naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

No.. to je vlastne pozitivni pro crypto, zejo.. protoze to nejde regulovat.. medializace to jen podporuje..

spot_img