Metamask

4.8
(14)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Metamask je krypto peněženka, která vám dovolí se připojovat na weby/aplikace, kde interagujete s kryptoměnami.

To znamená potvrzujete transakce abyste mohli něco směnit, stakovat, uzamknout do farmy, nebo hrajete třeba nějakou hru, kupovat NFT, možností je opravdu mnoho.

V neposlední řadě plní funkci peněženky, na kterou si můžete posílat krypoměny a sledovat kolik jich máte a jaká je jejich cena. Pokud chcete vstoupit do světa DeFi (decentralizované finance), neobejdete se bez ní.

K čemu Metamask slouží

  • Potvrzování všech druhů transakcí (směna/farming/staking/hra/veškerá DeFi….)
  • Uložení všech tokenů/krypotměn na zvolené síti
  • Sledování hodnoty kryptoměn/portfólia v peněžence

Kde lze nahrát

Důvěryhodnost Metamasku

Pokud jste v kryptoměnách nováček a říkáte si, zda je tento wallet (peněženka) vůbec důvěryhodný, pak je zde jednoznačná odpověď ANO.

Jedná se o léty prověřenou peněženku, která se umí připojovat na Weby 3.0 a DeFi, nic lepšího zatím nenajdete jak po stránce funkčnosti tak bezpečnosti. Kdyžtak koukněte i na obecná bezpečnostní pravidla.

Kde jej lze využít

Metamask je vhodný zejména pro připojování na projekty sítě Ethereum a po založení peněženky je i na ETH nativně nastaven. V poslední době se však začal používat také pro síť Binance smart chain (BSC), zde je potřeba speciální nastavení viz konec článku. Můžete si zde nastavit samozřejmě i jiné blockchain sítě.

Návod jak založit Metamask

1. Stáhnete si Metamask plug-in do Chrome

metamask plugin do chrome

2.1 Pokud máte vlastní seed blochainu který chcete používat importujete jej. Zadáte seed, nastavíte si nové heslo na Metamask wallet, a jste tam.

2.2 Pokud nemáte vlastní seed, vytvořte si novou peněženku (create wallet), opište si seed na papír tužkou (žádné focení mobilem, vložení do PC apod.), ověříte si správnost opsaného seedu, nastavíte nové heslo pro wallet a máte hotovo.

3. Nyní je váš Metamask připraven k použití, pro použití na ETH síti není třeba nic dalšího nastavovat, adresu vaší peněženky uvidíte v místě jako na obrázku (0x5e…).

Jak vidíte v horní části obrázku, lze přepínat i mezi různými sítěmi/blockchainy.

Nastavení Metamask na Binance smart chain (BSC)

Automatické vyplnění BSC přes PancakeSwap – nedoporučujeme

Přejděte na https://pancakeswap.finance/ zmáčkněte connect a BSC Smart Chain se vám automaticky přidá, pak dáte jen switch network (přepojí vás na BSC). Hotovo.

Ruční vyplnění a přepnutí na BSC – doporučujeme pro maximální bezpečnost

Přejděte do profilu na Metamask/nastavení/sítě/add network a vyplňte následující:

  • Network Name: BSC Mainnet
  • New RPC URL: https://bsc-dataseed1.binance.org/
  • ChainID: 56
  • Symbol: BNB
  • Block Explorer URL: https://bscscan.com/

Uložte, a poté přepněte na Binance Smart Chain viz obrázek výše.

Pokud nemáte účet na Binance, založte si jej přes tento link a obdržíte doživotní slevu 20% na poplatky. Binance je v Češtině 🙂 Budete potřebovat BNB na poplatky.

Rady na závěr

  • Posílejte vždy na správný blockchain, z ETH na ETH, z BSC (BEP 20) na BSC (BEP 20) apod. jinak o krypto můžete přijít. Tak hurá do toho!
  • Před odesláním transakce si vždy zkontrolujte Fee! Nebyli byste první ani poslední, kdo může za poplatek transakce nechat omylem jmění!

Mohlo by se vám hodit:

Co je Binance Smart chain

Jak na NFT bez šílených poplatků sítě – BSC vs. ETH

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fana

Dobrý den, můžete prosím neco napsat o shibainu coinu, kdo za ním stojí, jestli je nejaká vazba na Binance, tým atd, děkuji

spot_img