McAfee vydává vlastní kryptoměnu, nazval ji McAfee Freedom Coin

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Buterin chce škálovat Ethereum na 100 000 transakcí za sekundu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Binance zahájila spolupráci s firmou Swipe na vydávání platebních karet • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

John McAfee, proslulý svými kontroverzními výroky a také kandidaturou na prezidenta USA, se nyní rozhodl vydat vlastní kryptoměnu, McAfee Freedom Coin. 

McAfee Freedom Coin

Oznámení proběhlo prostřednictvím Twitteru a podle dostupných informací by ke spuštění této nové kryptoměny mělo dojít na podzim 2019:

Dostupných informací je zatím velmi málo, i na oficiálním webu je jen takový úvod. Technické informace a white paper nejsou dostupné vůbec.

Přirozená tržní hodnota

McAfee uvádí, že jeho kryptoměna není žádná novinka, ale převratný je jeho přístup k ní. Podle McAfeeho je potřeba taková kryptoměna, která nebude navázána na fiat, ani na jinou kryptoměnu, ale přesto bude všude akceptovaná:

„McAfee Freedom Coin jsou navrženy tak, aby řešily problém směny… Nejsou založeny na žádné komoditě, ani nejsou spojeny s hodnotou nebo chováním jakékoli jiné vnější položky nebo entity. Hodnota coinu bude vždy nulová ve vztahu k jakékoli jiné měně, a její přirozená tržní hodnota tak bude mít svobodu růst…“ napsal McAfee.

O McAfeem, velmi svérázné personě kryptosvěta si můžete více přečíst zde: McAfee -život jako na houpačce

Nový kryptotrh?

Podle McAfeeho je jeho coin součástí širší idey, o kryptotrhu, odděleném od „strachu, chamtivosti, manipulace a rozmarů vnějších ekonomických podmínek“. Tím, že McAfee eliminuje směnnou hodnotu svého coinu, doufá, že vytvoří první digitální měnu, která bude oceněna čistě jen na základě její kupní síly.

Žádné ICO, airdrop nebo mining

McAfeeho coiny nebudou vydány prostřednictvím ICO, nebude možné je těžit, ani nebude žádný airdrop. Dokonce ani nebudou zalistovány na kryptoburzách. Otázka tedy je, jakým způsobem hodlá McAfee zajistit jejich rozšíření a využití.

Závěr

Vzhledem k McAfeeho velkým prohlášením v minulosti a dalším skandálům bude velmi zajímavé sledovat, zda a jestli tentokrát dostojí svému slovu a opravdu spustí vlastní kryptoměnu bez ICO, airdorpu, těžby nebo burz, která bude ale široce využívána. Co myslíte? A investovali byste do McAfeeho Freedom Coinů?

Co číst dál:

McAfee podává šéfovi Binance pomocnou ruku, ten ji přijímá

Zdroje: CCN.comMcafeefreedomcoin.com

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře