Lambo, Lambo jede… Na blockchainu!

5
(1)

Zprávy a souhrny

Automobilka Lamborghini oznámila vydání svojí první, sběratelské, digitální známky. Ta je věnována jejich novince, jejíž jméno říká de facto vše: Huracan EVO RWD Spyder!

Nejen v kryptoměnové komunitě velmi oblíbený italský výrobce sportovních automobilů, Lamborghini, se rozhodl vydat první kolekci digitálních sběratelských známek, postavenou na blockchainu. Společnost to odhalila na svých webových stránkách a vysvětlila, že za potřebou digitálního razítka blockchainu je jejich touha zajistit, aby každá část byla opravdu jedinečná. Jako partnera, který jí s tímto úkolem pomůže, si vybrala společnost Bitstamps.

To, že se i takováto společnost pustila do osvojení technologie blockchainu, potvrzuje řadu výhod této technologie. Nová sběratelská digitální kolekce se nazývá „Automobili Lamborghini Collection“ a měla by používat technologii Distributed Ledger Technology (DLT).

První známka je již na světě

První známka z kolekce je věnována horké novince – vozu Huracan EVO RWD Spyder, který automobilka představila teprve tento měsíc. Společnost si toto oznámení nechala až po znovuobnovení své činnosti z důvodu pandemie koronaviru.

Díky uzavřenému partnerství Lamborghini a Bitstamps si uživatelé budou moci stáhnout první známku Huracan EVO RWD Spyder prostřednictvím aplikace Bitstamps, která je k dispozici pro mobilní zařízení se systémem iOS a Android. Známka bude vydána v limitované edici a k dispozici bude pouze 20 000 kusů.

Italští výrobci dále uvedli, že známky lze prodávat, kupovat nebo sbírat podobně jako papírové známky. Cena první známky Huracan EVO RWD Spyder byla stanovena na 9,90 EUR; nicméně zatím ještě není jasné, jakým způsobem budou moci zájemci za známku zaplatit.

Blockchain v Lamborghini ukazuje další možnosti využití

Technologie blockchain se stále více a více prosazuje prakticky ve všech odvětvích hospodářství, jako je zemědělství, sport, medicína atd. Tato technologie se také velmi často používá při digitalizaci uměleckých děl a sběratelských předmětů, souvisejících se sportem a k vydávání sběratelských digitálních známek. V loňském roce vydala rakouská pošta vůbec první kolekci sběratelských známek, certifikovaných právě blockchainem.

Nutno ještě dodat, že iniciativa kolekce Automobili Lamborghini není prvním pokusem společnosti o přijetí blockchainu. Firma již dříve použila blockchain Salesforce k ověření dědictví automobilů Lamborghini.

A další dobrou zprávou je skutečnost, že mnozí další výrobci automobilů se také začínají čím dál častěji zajímat, jakým způsobem by šla technologie DLT využít nejen ke zlepšení jejich produktů, ale také ke snížení nákladů. Kupříkladu americká automobilka Ford sdělila, že používá DLT k přesnějšímu sledování vozů a pomocí zvýšení počtu “green miles” se snaží přispět ke zvýšení kvality ovzduší ve městech.

Závěr

Máme tady opět další skvělý způsob využití technologie blockchain a to navíc ve společnosti, která je kryptokomunitě velmi dobře známá. Mnozí z nás si jistě ještě dokáží vybavit propagační kampaň společnosti Binance, která nabídla právě Lamborghini jako odměnu pro nejlepšího obchodníka. No a orgastické výkřiky Lambo a Moon známe taky všichni 🙂

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: