Co nejspíše nevíte o CEO burzy Binance

0
(0)

Changpeng Zhao, známý též pod zkratkou CZ, je generálním ředitelem společnosti Binance. V současné době se jedná o největší kryptoměnovou burzu na světě. K dosažení tohoto titulu jí stačilo od prvotního nápadu pouhých několik měsíců. Changpeng Zhao, který miluje černou barvu, vstoupil do miliardového světa kryptoměn opravdu razantně a způsobil v něm doslova bouři a senzaci.

Pojďme se podívat na některá zajímavá fakta o jeho životě.

Cesta až na samý vrchol za méně než 180 dní

Společnost Binance byla založena 1. července 2017. K tomu, aby se stala největším kryptoobchodním trhem na světě, jí stačila doba kratší šesti měsíců. Během počáteční nabídky mincí (ICO) bylo možné pořídit Binance Coin (BNB) za 11 centů. Nyní se jeho cena pohybuje kolem 10 dolarů a v době ATH přesahovala úctyhodných 24 dolarů.

Nenechte si ujít článek: Nový bull-run přijde každým okamžikem, říká CEO Binance Zhao Changpeng

Práce na vlastním obchodním systému ještě před založením Binance

V roce 2005 žil Zhao v Šanghaji, kde stál u zrodu společnosti Fusion Systems, jejímž cílem bylo vytvořit obchodní platformu pro makléře. Do světa digitálních měn a blockchainu vstoupil v roce 2013 díky Blockchain.info. O rok později prodal svůj byt v Šanghaji za zhruba 1 milion dolarů a utržené peníze použil na nákup Bitcoinu.

Miluje Binance a nosí Binance

Asi nic překvapujícího, koneckonců on je tím, kdo společnost založil. Co je ale zajímavé, je způsob, jakým to dává najevo. Zhaa nezajímá luxusní zboží či drahá auta, ale pouze Binance a trička. Nevlastní žádný automobil ani dům a většinou jej potkáte v jeho oblíbeném černém oblečení se žlutým logem Binance. Mimochodem černou barvu miloval i další velikán a světový vizionář – Steve Jobs, kterému jsme již věnovali samostatný článek a naleznete jej zde.

Mohlo by vás zajímat: Burza Binance oznámila skvělou novinku – Všechny poplatky za zalistování nových kryptoměn půjdou na charitu

Lambo jako odměna pro nejlepšího obchodníka

Spousta lidí v době šíleného růstu kryptoměn na konci minulého roku ráda používala výrazy jako Moon a Lambo, ale víte, že výraz Lambo zdomácněl v kryptokomunitě díky propagační kampani společnosti Binance? Ta v jedné z nich nabídla Lamborghini jako odměnu pro nejlepšího obchodníka. I když se CZ sám o automobily vůbec nezajímá, tak Lambo jako propagační metoda přineslo jeho firmě spoustu zasloužené mediální pozornosti. Ale tady musíme objektivně připsat zásluhy spíše marketingovému řediteli, který s tímto nápadem přišel.

Práce v McDonald’s

Changpeng Zhao se narodil v Jiangsu, což je čínská pobřežní provincie. Krátce po tom, co přišel na svět, se s rodinou přestěhoval do Kanady. Už jako mladý teenager začal pracovat, aby pomohl rodině s výdaji domácnosti. Pomáhal jako obsluha na čerpacích stanicích a kupříkladu v roce 1980 jste jej mohli spatřit jako zaměstnance řetězce McDonald’s, kde připravoval hamburgery.

Později odešel studovat informatiku na cGill University a už tehdy projevoval vášnivý zájem o akciové trhy a obchodování, což mu pomohlo v rozhodování o jeho další kariéře.

Tip redakce: Soustřeďte se na své sny a přání, peníze jsou pouhým prostředkem

Závěr

Changpeng Zhao je hvězda kryptosvěta první velikosti a nutno dodat, že plným právem. Jeho společnost Binance zvládá zpracovávat 1,4 milionu transakcí za sekundu, což je opravdu úctyhodné číslo. Zatímco velké kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Ripple a mnohé další zaznamenaly v tomto roce pokles svých cen, tak Binance stále roste a tím i hodnota majetku samotného CZ. Odborníci očekávají, že Binance v letošním roce dosáhne zisku jedné miliardy dolarů.

Zdroj:
cryptopotato.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img