Kanada testuje blockchainový ID systém pro cestující

0
Kanada

Kanadská vláda se stala součástí projektu digitálního identifikačního průkazu a bezpečnosti hranic, ve kterém cestující předem sdílejí své digitalizované průkazy totožnosti s letišti a úřady.

Projekt nazvaný Known Traveler Digital Identity byl představen na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu. Kanada bude spolupracovat s WEF a jeho partnery.

Known Traveler Digital Identity

Known Traveler Digital Identity se zaměřuje na používání inovativních technologií, jako je například blockchain, umělá inteligence (AI) a biometrie, aby zvýšila bezpečnost, zjednodušila postupy cestování a účinně řešila hrozby kybernetického terorismu.

Transport Canada je jedním z partnerů projektu, na kterém se podílejí také vládní agentury, jakými jsou ministerstvo pro vnitřní bezpečnost USA a nizozemské ministerstvo bezpečnosti a spravedlnosti, a dále firmy jako jsou Visa, Accenture, Google a Hilton Worldwide. Na projektu se rovněž podílí Interpol (organizace pro mezinárodní policejní spolupráci).

Systém bude pracovat s aplikací, ve které si lidé mohou před cestováním uchovávat a sdílet osobní údaje s úřady. Kanadští občané si mohou ukládat své povolení k pobytu, doklad o různých očkováních, vysokoškolské diplomy, seznam navštívených míst a další. Kromě aplikace bude systém také využívat biometrické údaje, které pomohou úřadům zefektivnit proces screeningu. Veškeré osobní informace se budou ukládat v blockchainu.

V průběhu času si cestující mohou vybudovat svou důvěryhodnost jako tzv. „známí cestující“, umožnit si tak přístup k rychlejšímu odbavení na letištích a tím poskytnout hraničním úředníkům možnost věnovat více času a zdrojů na prohlídku „méně známých“ cestujících s vyšším rizikem.

Očekává se, že systém bude podroben zkouškám v řadě testů. Kanada bude dále spolupracovat s Nizozemskem na testech dalšího uplatnění technologie.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na