Korejci budou mít do roku 2024 přístup k digitálním občanským průkazům založeným na blockchainu

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Jihokorejci by mohli již v roce 2024 umožnit svým občanům používat místo fyzických průkazů digitální identifikaci (ID) založenou na blockchainu, protože země dále zavádí technologii blockchainu.

Rok 2024 a aplikace v telefonu

Podle zprávy agentury Bloomberg ze 17. října plán vlády počítá s tím, že digitální průkazy totožnosti budou v budoucnu vloženy jako aplikace do mobilních zařízení a budou fungovat podobně jako fyzické registrační karty obyvatel.

Očekává se, že digitální průkazy totožnosti budou spuštěny v roce 2024, přičemž do dvou let by tuto technologii mělo přijmout přibližně 45 milionů občanů.

Ekonom z korejského Institutu pro vědeckou a technologickou politiku Hwang Seogwon uvedl, že digitální průkazy totožnosti by mohly být využívány v oblasti financí, zdravotnictví, daní a dopravy, zatímco generální ředitel korejského Úřadu pro digitální vládu Suh Bo Ram řekl, že tato technologie by mohla pomoci podnikům, které ještě plně nepřešly na internet.

Podle Suha by vláda v rámci tohoto plánu měla rovněž přijmout decentralizovaný systém identity, což znamená, že vláda nebude mít přístup k informacím uloženým v telefonech, včetně toho, jaké digitální ID se používají, jak se používají a kde.

Není to poprvé

Podle amerického think-tanku Portulans Institute není taková technologie pro technicky vyspělý národ žádnou novinkou, neboť je na prvním místě mezi všemi národy v uplatňování technologií v životě, podnikání a státní správě.

Nebylo by to ani první řešení digitální identifikace založené na blockchainu, které by bylo v zemi uvedeno v život.

V srpnu 2020 více než milion Jihokorejců zavedlo řidičský průkaz poháněný blockchainem, který funguje prostřednictvím korejské aplikace PASS pro chytré telefony. Krátce poté, v září 2020, zahájila jihokorejská vládní agentura, Korea Internet & Security Agency (KISA), pilotní testování podobného systému.

Zatímco Jižní Korea je považována za lídra v oblasti všeho, co se týká blockchainu a metaverse, očekává se, že další země ji budou brzy následovat.

Očekávaný rostoucí trend

Studie společnosti ReportLinker, která se zabývá průzkumem trhu, z června 2021 odhaduje, že trh s blockchainovými identitami do roku 2025 vzroste o dalších 3,58 miliardy dolarů, což představuje složenou roční míru růstu 71 %.

Brenda Gentryová, blockchainová poradkyně a generální ředitelka společnosti Bundlesbets.com, však nedávno uvedla, že bez ohledu na to, jak schopný a decentralizovaný systém správy identit bude, bude stále vyžadovat uznání ze strany státních orgánů nebo korporací:

“Pokud vydávající orgány neuznají platnost blockchainových ID, pak je nebude možné použít pro využívání většiny veřejných služeb. To je podle mého názoru největší omezení.”

Závěr

Není překvapením, že by se tento vývoj uděl zrovna v Jižní Koreji, Jak jste na tom vy? Uvítali byste digitální identitu na blockchainu?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img