Formule 1 registruje 8 ochranných známek pro ‘F1’ pokrývající NFT a metaverse

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Formule 1 (F1) pokračuje v pronikání do oblasti nezaměnitelných tokenů (NFT) a metaverzního prostoru poté, co požádala o registrace ochranných známek před okruhem Grand Prix Las Vegas, který je plánován na listopad 2023.

Podání u Úřadu pro patenty a ochranné známky Spojených států (USPTO) z 5. října bylo odhaleno v tweetu od NFT a právníka pro ochranné známky s licencí metaverse Michaela Kondoudise v tweetu z 10. října.

Podle Kondoudise budou záznamy o ochranných známkách mimo jiné zahrnovat licence na kryptoměny, NFT a krypto tržiště, maloobchodní prodejny virtuálního zboží, blockchainové finanční transakce, obchodování s kryptoměnami, prostředí smíšené reality a těžbu kryptoměn.

Za zmínku stojí, že jednotlivé týmy ve Formuli 1 mají existující partnerství s krypto-příbuznými subjekty. Pozoruhodné je, že některé týmy jako Red Bull mají sponzory z krypto sektoru.

Formule 1 a kryptoměny

V několika zemích a regionech způsobilo používání kryptoměn v motoristických závodech právní komplikace. Během Velké ceny Francie v červenci bylo četným týmům Formule 1 nařízeno odstranit jakoukoli značku, která byla spojena s kryptoměnami. Toto opatření bylo přijato v souladu s přísnou francouzskou legislativou proti reklamě na kryptoměny.

Jednotlivé týmy jako tým F1 Mercedes-AMG Petronas a kryptoměnová burza FTX zároveň zahájily společnou NFT iniciativu. Tento projekt bude obsahovat četné sběratelské předměty doplněné kouskem skutečného vozu F1.

MotoGP má na druhou stranu uzavřenou víceletou sponzorskou smlouvu s CryptoDATA Tech, rumunskou společností, která vyvíjí hardwarová a softwarová řešení kybernetické bezpečnosti založená na technologii blockchain.

Také McLaren Automotive, britský výrobce luxusních superaut, spolupracoval s MSO LAB na vývoji unikátních limitovaných edicí McLaren NFT.

Závěr

Po vzestupu metaverze do tohoto sektoru postupně vstoupily různé automobilky, aby oslovily fanoušky a spotřebitele. Přestože se na této myšlence stále pracuje, zapojení prominentních značek má potenciál ovlivnit průmysl.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img