Společnost TRON byla vybrána k emisi národní kryptoměny Dominiky

5
(2)

Ruku v ruce s tím, jak se odvětví kryptoměn stále rozšiřuje, naskakuje na tuto vlnu stále více zemí a institucí. Není žádným překvapením, že některé z nich dokonce chtějí mít vlastní oficiální digitální aktiva, včetně jedné východokaribské země.

Podle zveřejněné tiskové zprávy společnosti TRON z 12. října totiž Dominické společenství spouští Dominica Coin (DMC) ve spolupráci s protokolem TRON (TRX). Dochází k tomu poté, co tento národ na začátku roku 2022 schválil ve svém parlamentu zákon o podnikání s virtuálními aktivy.

Podpora cestovního ruchu na Dominice prostřednictvím kryptoměn

Pokud si úplně přesně nevybavujete, tak Dominika, plným názvem Dominické společenství, je ostrovní stát ležící v Karibiku mezi dvěma francouzskými zámořskými departementy.

Účelem emise mince je napomoci propagaci země jako místa s velkými turistickými kapacitami a bohatým přírodním dědictvím. To by mělo podpořit její hospodářský rozvoj. Dominikánský premiér Roosevelt Skerrit v komentáři k tomuto vývoji vysvětlil, co to pro jeho zemi znamená:

Pro Dominiku je to historický krok v jejím úsilí o posílení hospodářského růstu tím, že přijme digitální inovace a jmenuje protokol TRON jako svou určenou národní blockchainovou infrastrukturu.

A chybět nemohlo ani vyjádření zakladatele společnosti TRON Justin Suna. Ten vyjádřil zejména nadšení a optimismus svého týmu nad navázaným partnerstvím a zdůraznil, že:

Tým TRON a já jsme potěšeni, že premiér Roosevelt Skerrit důvěřuje společnosti TRON, aby vyvinula blockchainovou infrastrukturu, která umožní jejich účast na decentralizované finanční budoucnosti. (…) Doufáme, že jde o první z mnoha technologických partnerství se suverénními vládami, která nás čekají.

Kryptoměny společnosti TRON autorizovány jako prostředek směny

Za zmínku stojí určitě také fakt, že uzavřené partnerství přineslo také oficiální schválení digitálních měn vydávaných společností TRON. Ty tak budou moci v Dominice sloužit jako prostředek směny.

Jak uvedl Justin Sun na Twitteru, všem digitálním aktivům vydaným na blockchainu TRON byl na Dominice “udělen zákonný status autorizované digitální měny a směnného prostředku” a zveřejnil také oficiální dokument, který to dokazuje.

Závěr

Celkový počet transakcí na blockchainu TRON nedávno překročil 4 miliardy poté, co se začalo proslýchat, že jeho zakladatel stojí za nákupem kryptografické burzy Huobi. Sám Justin Sun pak oznámil své jmenování členem globálního poradního výboru burzy. Dominica je sice malý stát, ale jsem přesvědčen, že toto partnerství bude ostře sledováno a hodnoceno.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img