[Odpolední zprávy] • JPMorgan a Visa spolupracují na přeshraničních blockchainových platbách • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin 6. října vyskočil nad 20 500 USD a dosáhl třítýdenního maxima. Bohužel se mu ale nepodařilo pokračovat v růstu a nakonec obrátil svou trajektorii zase směrem dolů. To přišlo spolu s nejnovějšími zprávami o zaměstnanosti v USA, které sice předčily očekávání, ale posunuly BTC na jih o zhruba 1 000 USD.

Přestože se v následujících hodinách pokusil získat zpět určitou půdu pod nohama, BTC se opět vrátil k hranici 19 000 USD a včera se dokonce poprvé po více než týdnu ponořil pod ni. Od té doby sice nedokázal vyprodukovat žádné výrazné cenové zisky, ale stále stojí severně od této hranice.

Altcoiny v poslední době poměrně stagnují a posledních 24 hodin tento trend nijak nezměnilo. Ethereum se včera propadlo pod 1 300 USD a ani dnešní drobný nárůst nepomohl druhé největší kryptoměně k návratu nad tuto hranici. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Konec je blízko

Kryptoměny, metaverse, NFT

Instalace bitcoinových bankomatů v Evropě dosáhly rekordního počtu navzdory regulacím MiCA

Evropa dosáhla historického maxima, co se týče počtu bitcoinových bankomatů, a to 1 459. Tento rekordní výsledek se objevil v souvislosti s rozsáhlými předpisy MiCA.

Podle údajů společnosti Coin ATM Radar dosáhl počet bitcoinových bankomatů v Evropě historického maxima. K 12. říjnu činil 1 459, přičemž celosvětově bylo instalováno 38 604 bankomatů. Historicky nejvyšší počet instalací bitcoinových bankomatů přichází v době, kdy se zdá, že Evropská unie je zcela připravena schválit přelomová nařízení MiCA.

Nárůst instalací bankomatů v Evropě činí od počátku roku 5 % a meziročně 10 %. Ve stejném období loňského roku činil počet bankomatů zhruba 1 324. [2a]

V Salvadoru se bude brzy moci utrácet BTC kartou

Salvadorští držitelé BTC budou moci brzy utratit své BTC pomocí funkce “tap-to-pay” všude tam, kde jsou k dispozici čtečky karet pro služby blízké komunikace (NFC). Služba pro placení bez karet by využívala síť Lightning Network (LN) k usnadnění maloobchodních transakcí s BTC.

Bezkontaktní platby kartou jsou v současném rychlém světě poměrně populární a s pomocí LN mohou nyní tyto služby využívat i držitelé BTC. Služby Bitcoin Lightning zavádí v Salvadoru společnost CoinCorner, která naopak navázala spolupráci se společností IBEX, která poskytuje služby bleskové infrastruktury, aby přidala podporu NFC napříč podniky v zemi.

Ve středu byla spuštěna platební karta Lighting s názvem Bolt Card. Společnost CoinCorner uvedla, že myšlenka expanze ve středoamerické zemi byla kromě jejího zákonného platidla BTC baráží zpráv o špatných uživatelských zkušenostech, které firma doufá vyřešit. [2b]

Banky, burzy, firmy

Partnerství společností Microsoft a Meta přináší aplikace Office 365 do metaverse

Společnost Meta Platforms uzavřela partnerství s technologickým gigantem Microsoft, aby do platformy virtuální reality (VR) Meta přinesla řadu produktů Microsoft Office 365. Cílem je přilákat firmy k práci ve virtuálním prostředí.

Během keynote na konferenci Meta Connect 2022 11. října generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella uvedl, že aplikace pro videohovory Teams bude integrována s náhlavní soupravou VR Meta “Quest” a nově představenou soupravou “Quest Pro”, což umožní lidem setkávat se ve virtuálním prostoru podobném zasedací místnosti.

Známé aplikace pro produktivitu společnosti Microsoft, jako jsou Word, Excel, PowerPoint, Outlook a SharePoint, budou rovněž k dispozici v rámci VR společnosti Meta. Nadella dodal, že budoucí funkce budou zahrnovat možnost streamovat počítač s Windows Cloud do náhlavních souprav Meta. [3a]

BSC po exploitu za 100 milionů dolarů ve středu provede hard fork

BNB Smart Chain (BSC), blockchainová síť spuštěná největší světovou kryptoměnovou burzou Binance, provede ve středu hard fork a upgrade jako opravu po zranitelnosti ze 6. října, jak bylo oznámeno v úterý.

Hard fork proběhne ve výšce bloku 22 107 423, tedy ve středu kolem 08:00 UTC, uvádí se v oznámení. Vklady a výběry budou pozastaveny od předchozí hodiny události.

Exploit na BSC, který se odehrál 6. října, odčerpal asi 100 milionů USD v kryptoměnách. Dne 7. října společnost Binance z bezpečnostních důvodů požádala validátory o pozastavení blockchainu, ale později téhož dne provoz brzy obnovila. BSC 7. října uvedla, že po upgradu sítě zavede hlasovací systém pro správu, který bude sloužit k hlasování o otázkách, jako je řešení zneužitých prostředků ukradených hackery. [3b]

JPMorgan a Visa spolupracují na přeshraničních blockchainových platbách

Tradiční finanční a platební giganti JPMorgan a Visa se spojují, aby zefektivnili využívání svých privátních blockchainových řešení Liink a B2B Connect pro usnadnění přeshraničních plateb.

Podle zprávy časopisu Forbes z 11. října je Liink společnosti JPMorgan síť speciálně navržená pro přeshraniční převody a je nabízena v rámci blockchainové a platební iniciativy banky Onyx. Onyx poskytuje institucím platformu pro sdílení finančních informací a ověřování transakcí.

B2B Connect společnosti Visa je podobná síť jako Liink, která byla vytvořena pro použití na institucionální úrovni a nyní byla integrována s Confirm společnosti Onyx.

Confirm je produkt pro ověřování informací o účtech a zajišťuje, že strany provádějící transakce poskytují skutečnou identitu a správné informace. Společnost Onyx uvádí, že Confirm je schopen ověřit více než 2 miliardy bankovních účtů od 3 500 finančních institucí. [3c]

CBDC, regulace

Grayscale se snaží přimět SEC ke schválení spotového Bitcoin ETF

Největší světový správce kryptoaktiv, společnost Grayscale, zvýšil své úsilí proti americké Komisi pro cenné papíry, která stále odmítá schválit spotový burzovně obchodovaný BTC fond.

Dne 11. října společnost Grayscale oznámila, že podala svůj úvodní právní spis k odvolacímu soudu pro obvod District of Columbia Circuit. Odvolání napadá rozhodnutí Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která zamítla přeměnu fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na spotový ETF na bitcoin.

Konverzi fondu zamítla SEC koncem června, kdy společnost Grayscale, investoři a odborníci z odvětví shromažďovali důkazy podporující její schválení. Před zamítnutím SEC umožnila zpětnou vazbu a připomínky k navrhované konverzi, z nichž většina byla v drtivé většině pro. Regulační orgán jim však nevěnoval žádnou pozornost. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img