[Odpolední zprávy] • Krypto aplikace SharkBot se znovu objevila v obchodě s aplikacemi Google • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se 26. srpna pokusil získat zpět půdu pod nohama, když se vyšplhal na 22 000 USD, což bylo v té době několikadenní maximum. Medvědi však tento pohyb rychle zachytili a zatlačili aktivum na jih.

Během několika hodin BTC ztratil téměř 2 000 USD a byl nebezpečně blízko prolomení hranice 20 000 USD. Přestože se mu tuto úroveň zpočátku dařilo bránit, zdálo se téměř nevyhnutelné, že pod ni klesne, což se krátce nato skutečně i stalo.

Bitcoin se tak poprvé po více než měsíci ocitl pod hranicí 20 000 USD a 29. srpna zaznamenal 7týdenní minimum 19 500 USD.

S blížícím se koncem měsíce a na začátku září se BTC pokusil odrazit, ale byl opět zastaven na 20 000 USD. Několik posledních dní strávilo aktivum kolem této úrovně při nedostatku výraznějšího objemu obchodování a volatility.

Altcoiny, podobně jako bitcoin, v posledních dnech také ztratily značné kusy hodnoty, ale v měřítku 24 hodin zůstaly poměrně klidné. Ethereum se nedávno ponořilo pod 1 500 USD, ale poměrně rychle se odrazilo. Po menším denním nárůstu se nyní druhá největší kryptoměna pohybuje kolem 1 550 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Nulová volatilita

Přehled trhu: BTC,ETH – víkendový pokles, jaký bude start do nového týdne?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Krypto aplikace SharkBot se znovu objevila v obchodě s aplikacemi Google

V obchodě Google Play se nedávno znovu objevila aktualizovaná verze bankovní a krypto aplikace zaměřené na malware, která nyní dokáže krást soubory cookie z přihlašovacích údajů k účtům a obcházet požadavky na otisk prstu nebo ověřování.

Varování před novou verzí malwaru sdíleli 2. září na svých účtech na Twitteru analytik malwaru Alberto Segura a analytik zpravodajských služeb Treat Mike Stokkel, kteří sdíleli svůj spoluautorský článek na blogu Fox IT.

Podle Segury byla nová verze malwaru objevena 22. srpna a může “provádět překryvné útoky, krást data prostřednictvím keyloggingu, zachytávat zprávy SMS nebo poskytnout aktérům hrozeb úplnou vzdálenou kontrolu nad hostitelským zařízením zneužitím služeb zpřístupnění”. [2a]

Banky, burzy, firmy

Korejská televizní síť spolupracuje s herní platformou The Sandbox

Společnost MBC (Munhwa Broadcasting Corporation), jedna ze čtyř jihokorejských národních televizních a rozhlasových sítí, podepsala obchodní partnerství s hongkongskou herní platformou The Sandbox, jak oznámila v pátek.

MBC vytvoří ve virtuálním prostoru svou symbolickou kancelářskou budovu Sangam a produkční studia spolu s dalším originálním obsahem v metaverse pro uživatele The Sandbox.

The Sandbox spolupracuje s řadou jihokorejských subjektů, včetně místního zábavního gigantu CJ ENM a hlavních K-popových agentur SM a Cube Entertainment. [3a]

Nigérie, Binance v rané fázi jednání o krypto-přátelské ekonomické zóně

Nigerijská vláda uspořádala předběžnou schůzku s kryptoburzou Binance o potenciálním zřízení zvláštní ekonomické zóny zaměřené na podporu podnikání souvisejícího s kryptoměnami a blockchainem.

Podle příspěvku nigerijského úřadu pro exportní zóny (NEPZA) z 2. září vedl úřad předběžné rozhovory s Binance a společností Talent City, která se zabývá technologickou infrastrukturou, aby projednaly navrhované digitální město, označované jako “virtuální svobodná zóna”.

Výkonný ředitel NEPZA Adesoji Adesugba uvedl, že navrhovaná zóna bude první v západní Africe a bude fungovat podobně jako dubajské virtuální zóny, které mají poskytovat zákony, předpisy a daňové pobídky příznivé pro kryptografické podniky. [3b]

LG využívá Hedera Hashgraph pro platformu NFT a testuje kryptopeněženku

Jihokorejský technologický gigant LG Electronics využil síť Hedera Hashgraph (HBAR), aby přinesl NFT na televizní obrazovky, a také testuje kryptopeněženku.

Společnost LG uvolnila své tržiště NFT s názvem LG Art Lab, které je v USA dostupné na televizorech společnosti s operačním systémem webOS 5.0 nebo novějším. Platforma NFT umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a prezentovat své NFT poháněné Hederou z jejich obrazovek, uvedla společnost.

“Platforma obsahuje funkci LG Art Lab Drops, která profiluje umělce a zobrazuje náhledy nových děl, která se na platformě brzy objeví,”

– uvedla společnost LG s tím, že odpočítávání “Live Drops” v reálném čase umožňuje uživatelům předvídat datum mince a mít možnost získat “právě vypuštěné” NFT.

Toto oznámení přichází přibližně osm měsíců poté, co společnost LG Electronics uvedla, že tento televizní gigant hodlá začlenit NFT do svých chytrých televizorů ve snaze “nově definovat sledování a uživatelský zážitek”. [3c]

CBDC, Regulace

Nový zaměstnanec saúdské centrální banky bude pracovat na krypto předpisech

Saúdskoarabská centrální banka jmenovala Mohsena AlZahraniho, bývalého výkonného ředitele poradenské společnosti Accenture, vedoucím iniciativy pro virtuální aktiva a digitální měnu centrální banky (CBDC), uvedla agentura Bloomberg.

Spojené arabské emiráty usilují o to, aby se staly globálním kryptocentrem, a Saúdská Arábie chce mít pro tuto třídu aktiv formální regulaci, a to i přes výhrady k její spekulativní povaze, tvrdí nejmenované zdroje, které ve své zprávě citovala agentura Bloomberg.

Společnost Binance Holdings Ltd. najala lidi pro Saúdskou Arábii, protože si uvědomuje potenciál v tomto regionu, pokud budou současná omezení uvolněna, uvedla zpráva.

Saúdskoarabské regulační orgány vydaly v roce 2018 prohlášení, v němž objasnily, že obchodování s kryptoměnami je v království nelegální kvůli “jejich negativním důsledkům a vysokým rizikům pro obchodníky, protože jsou mimo státní dohled”.  [4a]

MMF se snaží vytvořit platformu pro přeshraniční transakce CBDC

Ředitel a vedoucí oddělení měnových a kapitálových trhů MMF brzy zveřejní dokument, který stanoví plán platformy na podporu zúčtování a vypořádání CBDC transakcí mezi více zeměmi.

Tobias Adrian a Tommaso Mancini-Griffoli v posledním čtvrtletníku organizace napsali, že platforma bude poskytovat společnou funkci vypořádání a společný programovací jazyk pro psaní inteligentních kontraktů na platformě.

Platforma bude k dispozici pro použití jak ve veřejném, tak v soukromém sektoru, uvádí se v článku.

Kromě MMF se Banka pro mezinárodní platby podílí na přeshraničních projektech CBDC mezi několika zeměmi, jako je projekt mBridge zahrnující Hongkong, Thajsko, pevninskou Čínu a Spojené arabské emiráty a projekt Dunbar zahrnující Austrálii, Malajsii, Singapur a Jihoafrickou republiku. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img