Je medvědí trh. Bitcoin však dál láme jeden rekord za druhým.

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

I když se tvrdí, že se Bitcoin (BTC) v letošním roce veze na medvědí vlně, nová data ukazují, že jeho technická síla dosáhla úrovní, které jsme dosud neměli možnost vidět.

Tři metriky

Na základě zkoumání tří metrik – počtu transakcí BTC, objemu transakcí v USD a hash rate – je více než zřejmé, že tato největší kryptoměna, dle tržní kapitalizace, s tímto medvědím sentimentem vytrvale a úspěšně bojuje.

Bitcoin tak během uplynulých měsíců letošního roku ukazoval svoji sílu. Nejen že dokázal zastínit, ale výrazně překonal maxima v těchto třech metrikách, která byla dosažena v letech předešlých.

Počet transakcí

V roce 2019 bylo v bitcoinové síti zpracováno více transakcí než kterýkoli rok předtím. Jak nám ukázal analytický prostředek TradeBlock, nejrušnějším měsícem pro Bitcoin byl květen 2019 s téměř 12 miliony transakcemi. Na druhém místě je prosinec 2017 s více než 11 miliony bitcoinovými transakcemi.

graf
zdroj: twitter.com

Objem transakcí

S větším počtem transakcí přišla i větší hodnota. Pokud jde o americký dolar, posunula se bitcoinová síť o větší hodnotu než kdy předtím. V červenci překročila hodnota bitcoinových transakcí částku 4 miliardy dolarů za jeden jediný den. Tato skutečnost měla souvislost s velkým odlivem bitcoinů z burzy BitMEX během regulačního vyšetřování ze strany Komise pro obchodování s komoditami futures (CFTC) Spojených států.

graf
zdroj: blockchain.com

Hash rate

Jak jsme vás během roku 2019 informovali, hash rate Bitcoinu dosahuje stále vyšší a vyšší maxima. K tomu poslednímu došlo 22.12. 2019, kdy Bitcoin překonal 111 kvintilionů hash za sekundu.

Hash rate je ukazatelem množství výpočetního výkonu, který jsou těžaři ochotni věnovat zpracování transakcí. Údaje naznačují, že navzdory snížení ceny a tím i ziskovosti těžařů, těžba nijak neklesá.

graf
zdroj: blockchain.com

Závěr

Odhadování celkové míry hash rate je velmi obtížné. Jakýkoli zdroj může poskytnout pouze hrubý odhad, neboť naprosto přesná čísla není možné zjistit.

Další z monitorovacích zdrojů Skew Markets začátkem tohoto měsíce ve své shrnující zprávě uvedl, že bitcoinové futures a deriváty patří mezi letošní nové úspěchy.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: