Vědí mineři něco, co my nevíme? Hash Rate Bitcoinu roste.

0
(0)

Když se podíváme na cenový vývoj Bitcoinu a v podstatě i ostatních kryptoměn, vidíme medvědí trend od prosince 2017. A přestože dochází ke korekcím, například 5. 5. tohoto roku, kdy Bitcoin atakoval hranici 10 000 USD (býci ztratili sílu na ceně 19 990 USD), medvědí trend pokračuje. Není proto žádným překvapením, že tento vývoj vyvolává nervozitu mezi investory.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Důležité ukazatele vykazují pokles, kromě jednoho

Pokud se podíváme na vývoj ceny Bitcoinu, vidíme, jak spolu s denním volume a kapitalizací padá a padá.

Jako příklad uvádím graf vývoje ceny a denního volume, který to dobře ilustruje:

Tento vývoj nám celkem jasně ukazují čísla. Cena Bitcoinu z jeho maxima 19 990 USD poklesla na dnešních 7 500 USD. Podobně kapitalizace Bitcoinu z maxima 332 miliard USD spadla na dnešních 127 miliard. Je naprosto jasné, že obojí se propadlo hodně pod 50 %. Zatím jste se ale nedozvěděli, který ukazatel narušuje „medvědí“ hegemonii.

Takže který ukazatel se vymyká medvědímu trendu?

Je to Hash Rate, která kontinuálně roste.. Prohlédněte si následující graf:

Z grafu je patrné, že hash rate Bitcoinu jde takřka lineárně nahoru.

Mineři Bitcoinu se neustále zajímají o jeho těžbu

Mnozí obchodníci se zaměřují jen na technické analýzy. Mohou ale přitom přehlédnout další impulsy, na které je také dobré se soustředit, protože by mohly mít vliv na vývoj dalších aspektů tohoto trhu.

Co myslíte, čeká Bitcoin další růst? Napumpují ho těžební firmy, aby ho následně mohly dobře prodat? Napište nám vaše názory do komentářů.

Naše nejnovější video:

STREAM – krvavá lázeň na kryptotrhu + nová kancelária!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarek

Můj názor je ten, že v určitých částech světa se těžba stále velmi vyplácí. Dále čím dál více lidí odebírá pro těžbu elektřinu načerno a těm je jedno že elektřinu zaplatí někdo jiný (což jsme mohli vidět u jendnoho poslance pirátů). No a samozřejmě se neustále šíří viry, které používají miliony počítačů pro těžbu bez vědomí jejich majitelů a tyto viry se šíří exponenciální řadou. Prostě se z toho snaží těžaři vytřískat co nejvíc peněz dokud to jde a nehledí v levo ani v pravo.

i91314

Pomoci malware se dá těžit třeba Monero, ale určitě ne Bitcoin. Tak že část argumentů mimo mísu.

Colombo

Těžká písemná práce a velice duchaplný článek. Fandím vam ale tohle je hodne slabé…

spekoun

Prisli na trch nove dedikovane cipy jenz predci grafiky nekolikanasobne proto to leti nahoru. Uz se stim davno pocitalo…..

Nic to na tom ze se jedna o bezcenou zlatokopeckou horecku na ktere vydela jen par lidi nemeni.

Petr

Podle mně je to proto, že největší výrobce těžících strojů firma Bitmain zlevnila a to opravdu hodně, to co prodávali v lednu za 2.000 USD dnes stojí 500 USD. Navíc těžaře podporují k dalšímu nákupu různými slevovými poukazy. No nekupte to, když vám dají takovou slevu. Výsledkem je, že těžaři za 4 měsíce nakoupili nový hardware jehož výpočetní výkon je stejný jako všechny počítače připojené do Bitcoinové sítě za posledních 9 let. Ač se to zdá neuvěřitelné tak za 4 měsíce se Hasrate u Bitcoinu zdvojnásobilo a například u Litecoinu ztrojnásobilo. To určitě není způsobeno černými odběry těžaři k tomuto výkonu potřebují asi 8 atomových elektráren s výkonem TEMELÍNA. Díky tomu se ovšem snižila ziskovost těžby a to na pouhou čtvrtinu. Jenže teď mají těžaři menší problém cena Bitcoinu klesla díky tomu ziskovost klesla ještě více takže pochybuji, že se jim těžba teď vyplácí.

No a protože se v tom točí opravdu velké miliardy dolarů tak si říkám, že těžaři brzy nějak zařídí, aby cena Bitcoinu prudce vzrostla jinak všichni zbankrotují. Počítám, že na podzim si zopakujeme stejnou jízdu jako loni. Bitcoin prudce poroste a těžaři prodají vše co natěžili s obrovským ziskem.

Pavel

Kryptoměny jsou tulipánová horečka, i když tam byly aspoň cibulky tulipánů. Kryptoměny jsou jen jedničky a nuly. Jistě namítnete, že naše peníze jsou z větší části také elektronické a tudíž jedničky a nuly. Ale zaručila se za ně ta která centrální banka a tudíž jsou přijímané jako platidlo s určitou cenou. To ovšem kryptoměny nejsou. Jejich cenu určuje jen a pouze zájem investorů, protože že by ho někdo kupoval proto, aby si za něj mohl koupit něco, co za jiné peníze nekoupí, to asi nedělá nikdo, protože nic, co by se dalo koupit jen za kryptocoiny neexistuje.
No a teď si představte, že teroristická organizace A nakoupí třeba Bitcoin, uloží ho do elektronické peněženky, tu předá teroristické organizaci B a ta ho vymění za tamní měnu. Převod peněz je nevysledovatelný. Kdyby chtěli teroristé předat peníze osobně nebo je převést elektronicky, tak by na to někdo určitě přišel. Takhle je to bez rizika. A jedna fleška se převeze snadno přes jakékoli kontroly.
Fakt se na něčem takovém chcete podílet? Fakt to chcete podporovat? No a pak se divíte, když někde něco vybouchne a zemřou lidi. Jak se ti lumpové dostali k penězům, za které nakoupili výbušniny?

Wololo

Jde vidět, že tvoje argumenty jsou dost mimo. Protože zrovna BTC se dá trackovat dněšním softem velmi lehce (existuje i hodně odborných publikací na netu), jediné co je obtížně zjistitelné je to komu patří daná adresa (asociovaná s peněženkou), což se dá zjistit taky, už třeba tím, že burza zná tvé údaje, praktivky všude kde si chceš BTC proměnit na fiat měnu je nějaký mechanismus ověření totožnosti aby se dotyčný dal dohledat. A místo BTC se dá použít mnohem lepší crypto jako ZCash, ZCoin nebo Monero, ty jsou totálně anynomní a v ZCash jsou to i částky a adresy, ale znovu je problém kde to směníš na reálné peníze = ověření identity. Jediná možnost co mě napadá je směna crypta osobně s někým druhým (localbitcoins třeba) a i tam teď změnily podmínky, že už chtěj vědět o tobě více. Navíc nevím kdo by sěl směnit třeba BTC za fiat měnu s nějakým arabáčem, který bude chtít směnit velký obnos že?

Navíc cryto tady bude dlouho to už neodejde, a banka ti ručí za vklady jen do určité výše a všichni víme jak to dopadně když nastane krize nebo jiná katastrofa, to už nedostaneš nic nebo setinu. Ale ano to, že ručí do určité výše je výhoda fiat měn, nadruhou stranu výhoda v cryptu je decentralizace, nikdo nemůže přijít a zabavit mi prachy nebo tě nějak zdiskreditovat a zabavit je.

spot_img