Jaké události nás čekají v novém roce? 4 nejdůležitější data pro rok 2019 (1. část)

5
kryptoprogram kalendar

I přesto, že rok 2018 je již za námi, medvědí trh pravděpodobně ještě skončit nemusí. Naši tradeři z webu Trading11 se na analýzy podívali i z technického hlediska (můžete si o nich přečíst více zde nebo zde), a vyhlídky nejsou ani zdaleka růžové. Býci by mohli přijít na scénu zejména díky Bakktu nebo ETF. Obě tyto události by se měly udát v roce 2019. Stejně tak nás však čekají i jiné události, které byste určitě měli mít na paměti.

Bude rok 2019 znamenat oficiální vstup Wall Street do kryptosvěta?

I když jsme již téměř více než rok v bear marketu, očekávaná změna trendu je zatím v nedohlednu. Určitě však nemůžeme říci, že rok 2018 nepřinesl nic pozitivního. Institucionalizace kryptosvěta se od prosince 2017 (oficiální spuštění CME a CBOE BTC futures) pomalu, ale jistě hýbe vpřed. Wall Street je toho jasným příkladem. Hned několik projektů spojených s finančními trhy by se mělo spustit již v tomto roce.

Rok 2019 proto může být zlomovým, co se týče vstupu institucionálních investorů do kryptosvěta. Naplánováno je hned několik událostí, které mohou pozitivně nastartovat další kryptoměnové šílenství. V tomto článku vám přinášíme ty nejpodstatnější události zejména z prvního kvartálu.

Tip redakce: Inverzní korelace mezi Bitcoinem a akciemi? Zatímco indexy padaly, Bitcoin stoupal

BAKKT – BTC Futures už začátkem 2019

Koncem prvního kvartálu tohoto roku nebudou CME a CBOE BTC futures ty jediné na trhu. Přidat by se měla platforma Bakkt, založená Intercontinental Exchange (ICE – provozovatel New York Stock Exchange).

I přesto, že se o projektu Bakkt a jeho spuštění psalo již několikrát, tak se tato zásadní událost stále posouvá. Z konce listopadu 2018 se přesunulo spuštění na začátek prosince, aby se následně posunulo na 24. ledna. Aktuálně se v oficiálním stanovisku ke spuštění Bakktu mluví o začátku roku 2019. Zejména kvůli všem časovým a legislativním problémům se ICE rozhodla upravit časový harmonogram projektu pro rok 2019.

Tato platforma plánuje být tou první, která bude nabízet BTC-settled Bitcoin futures kontrakty. Teprve nedávno jsme psali o prvním úspěšném funding kole, ve kterém se vybralo až 182,5 milionu dolarů pro projekt Bakkt. Mezi dalšími velkými jmény do Bakktu investoval například i Microsoft.

Mohlo by vás zajímat: Top 10 kryptoměn pod 10 USD, kam investovat v roce 2019 (1.díl) (2.díl)

NASDAQ BTC FUTURES: Q1 2019

NYSE (New York Stock Exchange) není jedinou tradiční burzou, která se snaží o spuštění vlastní platformy v kryptoměnovém světě. Dalším zvučným jménem je NASDAQ (druhá největší burza světa). O NASDAQ BTC Futures je však toho známo ještě hodně málo.

Jedinou známou informací je plánovaný vstup na trh a ten by měl nastat v prvním čtvrtletí tohoto roku. Spolu se společností ICE (a jejich Bakkt projektem) však i NASDAQ musí čekat na schválení od Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Bakkt se však již několikrát nechal slyšet, že je i v zájmu CFTC, aby BTC futures kontrakty této společnosti byly úspěšně schváleny.

Závěr

V první části nejdůležitějších dat roku 2019 jsme vám představili zejména události, které by se měly odehrát už zanedlouho. Bakkt a NASDAQ BTC futures jsou bezpochyby velké události, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost a péči. Nicméně nejsou jediné. V další části vám představíme zbylé 2 události, které by mohly pozitivně ovlivnit celý kryptoměnový svět.

Co číst dál?

Zahlasujte v anketě na Trading11? Které kryptoměny mají do roku 2018 největší potenciál? :O

[ANKETA] Hlasujte za najlepšie kryptomeny pre rok 2019 – Ktorá má najväčší rastový potenciál?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek F.

Zdroj: 
bitcoinist.com

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LukasKryptosejkRadek D.LofasMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

I kdyz vetsina clanku jsou hole preklady, jsou to clanky prinosne, ale ten pravopis.. chtelo by to nejakou korekturu.

Lofas
Host
Lofas

A co udělal CME a CBOE z kryptem od jejich vstupu 17 prosince ? celé krypto šlo do sraček pád Bitcoinu při vstupu těchhle burz na trh je jasným důkazem , takže nějaký BAKKT a podobný Futures burzy budou mít spíš negativní dopad na krypto z Bitcoinem které díky tomu padne na ještě větší dno než je ted a tím pádem odežene další příliv menších zájemců .Trh funguje následovně aby Bitcoin přilákal větší množství zájemců musí začít růst jeho cena , pokud jeho cena růst nebude bude o něj zájem stále menší i kdyby klesl na 50 dolarů .Lidi jsou… Číst vice »

Lukas
Host
Lukas

ti lepší budou nakupovat při růstu? 🙂

Kryptosejk
Host
Kryptosejk

Clanky jen z prekladu uplne o hovne.