Ovlivní Bakkt futures pozitivně cenu BTC?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...

Již několik měsíců se naděje krypto investorů obrací ke spuštění zbrusu nové platformy Bakkt. Ta je výjimečná hned v několika ohledech. Jejím tvůrcem totiž není nikdo jiný než ICE, což je společnost provozující největší burzu na světě NYSE (New York Stock Exchange). ICE také bude na Bakktu obchodovat fyzicky doručované futures. Co to znamená a jak to může ovlivnit cenu? 

Fyzické futures

Futures na BTC již existují, a to v podobě CBOE a CME. Ty se ovšem zásadně liší od toho, s čím přichází platforma na digitální obchod Bakkt. Zatímco CME a CBOE mají futures, kde jsou kontrakty vyrovnávány fiat penězi, tak Bakkt přichází s fyzickým vyrovnáním těchto kontraktů.

To fakticky znamená, že pokud budete obchodovat tyto futures, tak vám do peněženky na burze nebudou přistávat dolary, ale reálné Bitcoiny. Vzhledem k finančním možnostem společností je dost dobře možné, že kontrakty vyrovnané fiatem budou mít naprosto minimální vliv na cenu kvůli nemožnosti obchodovat větší množství.

Kelly Loeffler, CEO platformy Bakkt, se vyjádřil ve smyslu, že futures jsou vhodné pro budování infrastruktury digitálních majetků. Nicméně fyzicky vyrovnané kontrakty přinesou dle jeho mínění podstatně větší změnu a umožní obchodníkům zvyknout si na práci s kryptoměnami. To je také dle jeho vyjádření počáteční cíl platformy, kdy si mají obchodníci zvyknout na práci s digitálními majetky v bezpečném prostředí.

Odložené spuštění

Bakkt původně oznámil spuštění své platformy na 12. prosince, kdy také mělo dojít ke spuštění prvních futures kontraktů. Zdálo se, že Bakkt totiž nepotřebuje povolení regulačního úřadu CTFC. Tento souhlas nebyl potřeba, protože mateřská společnost ICE má možnost regulovat své vlastní futures trhy.

Nicméně nakonec došlo k odložení startu celé platformy a ten se přesunul na 24. ledna. Pravděpodobným důvodem tohoto odložení je vyjednávání ICE a CTFC, protože i přes možnost vlastní regulace má CTFC stále hlavní slovo ve všech futures kontraktech.

K tomuto se vyjádřil pravník Jake Chervinsky, který patří mezi význačné komentátory finančních institucí a jejich přístupu k BTC.

Ačkoliv si ICE může dovolit certifikovat vlastní futures kontrakty, tak to neznamená, že Bakkt může totálně ignorovat hlavního regulátora. Pokud CTFC nebude chtít, aby se obchodovaly futures kontrakty BTC, tak se prostě obchodovat nebudou.“

Za zdržení tak pravděpodobně nese zodpovědnost delší vyjednávání s regulačním úřadem. Ačkoliv je pravděpodobné, že zapojení institucionálních investorů přinese dlouhodobý růst, tak se nedá očekávat radikální nárůst ceny již 24. ledna, protože obchodníci si budou muset na platformu nejprve zvyknout. Zapojení tak významné instituce jako je ICE ovšem jasně napovídá, že institucionální investoři vstupují na trh kryptoměn, a to je z dlouhodobého hlediska rozhodně dobré pro jejich cenu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře