Top 10 kryptoměn pod 10 USD, kam investovat v roce 2019 – 1. díl

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Rok 2019 by mohl být konečně rokem, kdy se kryptotrh stabilizuje a získá pevnější základy. Rok téměř uplynulý byl totiž spíše rokem bláznivých ICO, četných podvodů a hacků, extrémní volatility trhu a nízké míry úspěchu kryptostartupů. Nicméně i přesto existují některé kryptoprojekty, které by mohly dokázat velké věci. Zde je pro vaši inspiraci seznam top 10 nejslibnějších kryptoměn pod 10 dolarů, kam by se mohlo vyplatit investovat v roce 2019.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a na představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Pro profesionální rady založené na technické analýze navštivte prosím web Trading11.com.

10. Ripple (XRP)

Není překvapením, že hned první na seznamu je Ripple, končící rok 2018 na druhém místě co do tržní kapitalizace. Ripple tak sesadil i Ethereum. Navzdory masivnímu tržnímu poklesu v roce 2018 se Ripple podařilo podepsat nové smlouvy o partnerství s nejlepšími světovými finančními institucemi a bankami, což dokládá masové přijetí protokolu Ripple. Ripple je také naprosto imunní vůči předpisům SEC.

Více o této kryptoměně se dozvíte v některém z našich článků, základní informace naleznete zde: Co je to Ripple a jak funguje?

9. TRON (TRX)

TRON je další kryptoprojekt, který nejenže přežil všechno, co si na něj rok 2018 připravil, ale udělal i velký pokrok. Hlavním cílem TRONu je, stručně řečeno, decentralizovat internet, jak jej známe. Letos TRON odkoupil BitTorrent a podařilo se mu úspěšně spustit Project Atlas. Tím si zajistil místo mezi největšími decentralizovanými sítěmi na světě. TRON má ještě jednu obrovskou výhodu oproti mnoha jiným kryptosítím, je totiž schopen provést více než 2 000 transakcí za sekundu.

Více o této kryptoměně se dozvíte v našich článcích, základní informace naleznete zde: Co je TRON a jak funguje?

8. EOS (EOS)

Již od svého založení se kryptoměna EOS umístila jako přímý konkurent Etherea, protože také umožňuje vývoj, hostování a nasazování tzv. dApps v komerčním měřítku. Rok 2018 byl rokem, kdy EOS dokázala, že je škálovatelnější a rychlejší než Ethereum. Dalším důvodem, proč se EOS může stát výnosnou investicí v roce 2019, je skutečnost, že po vývojářích nevyžaduje, aby se naučili interní programovací jazyk (jako Ethereum, který používá Solidity).

Více o této kryptoměně se dozvíte v některém z našich článků, základní informace naleznete zde: Co je EOS a jak funguje?

7. CARDANO (ADA)

Cardano je platforma pro vývoj decentralizovaných aplikací a zavádění inteligentních smluv, která má náskok před svými konkurenty. Jedinečnou vlastností kryptoměny Cardano je její vrstvená architektura, která umožňuje provádět inteligentní smlouvy na jiném „místě“, než kde probíhají transakce. To samo o sobě by mělo být velmi dobrým doporučením pro střednědobé až dlouhodobé investice.

Více o této kryptoměně se dozvíte v našich článcích, základní informace naleznete zde: Co je Cardano a jak funguje?

6. IOTA (MIOTA)

IOTA je jeden z nejoblíbenějších kryptoprojektů, který je spojován zejména s novým fenoménem IoT, „Internet věcí“. Jeho jedinečná architektura je navržena tak, aby řídila extrémně rychlé transakce na úrovni stroj-stroj. To stačí k tomu, aby se IOTA stala jednou z nejlepších možných investic pro nadcházející rok.

Více informací o této kryptoměně naleznete v našich dalších článcích, základní informace pak zde: Co je IOTA a jak funguje?

Aby nebyl článek tak dlouhý, můžete se těšit na pokračování s TOP 5, které vyjde zítra.

Zdroj: Coindoo.com

Nenechte si ujít naše krypto-zpravodajství a přihlaste se k odběru notifikací. Instrukce získáte klepnutím na zvonek vlevo dole. Také nás sledujte na naší facebookové stránce a nenechte si ujít nejnovější zprávy z kryptosvěta.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img