NASDAQ a Fidelity investují do kryptoburzy ErisX

0
nasdaq

Finanční giganti Nasdaq a Fidelity pokračují v investicích do vznikajícího ekosystému kryptoměn. Poslední takovou investicí je podpora pro kryptoburzu ErisX, která je vstřícná i k Wall Street.

NASDAQ dále investuje do kryptoměn

ErisX dnes v Chicagu oznámila, že získala finanční prostředky ve výši 27,5 milionu dolarů od skupiny investorů, kterou vede Nasdaq Ventures a Fidelity Investments, ačkoli velikost investic těchto firem nebyla zveřejněna.

„S rostoucí finanční podporou špičkových firem poskytuje firma ErisX nejstabilnější, bezpečnější a regulovanější nabídku digitálních aktiv, která je k dispozici jak institucionálním, tak i individuálním účastníkům,“

řekl Thomas Chippas, výkonný ředitel ErisX. „Uzavření tohoto druhého kola financování nám umožní pokračovat v budování naší moderní platformy a rozšířit náš tým.“

Tohoto kola financování se zúčastnilo i několik dalších významných společností, zabývajících se kryptoprůmyslem, včetně těžebního gigantu Bitmainu a developera Etherea, ConsenSysu.

Podle internetových stránek firmy nabídne ErisX jak obchodování formou tzv. spot kontraktů, tak futures kontrakty s počáteční podporou pro kryptoměny Bitcoin, BitcoinCash, Ethereum a Litecoin.

Mohlo by vás také zajímat: Nasdaq kupuje švédskou burzu

Povolení od CFTC a individuální licence

Spotové kontrakty budou uvedeny na trh ve 2. čtvrtletí roku 2019 a firma plánuje nabídnout produkty futures a další později v tomto roce poté, co obdrží schválení od regulátora CFTC, aby mohla fungovat jako organizace pro vypořádání derivátů (DCO).

Kromě CFTC plánuje ErisX získat od všech 50 amerických států individuální státní licenci, která umožní investorům v USA obchodovat na burze i prostřednictvím fiat měn.

Závěr

V minulosti společnost ErisX získala finanční prostředky například od retailových společností, jako jsou TD Ameritrade, Virtu Financial a také z opcí od CBOE. Nástup investorů kalibru Fidelity a Nasdaq vysílá hlasitý signál pro Wall Street, že kryptoměny by neměly být ignorovány a že ErisX je renomovanou alternativou k „neregulovaným“ kryptoburzám.

Zdroj:
CCN.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na