[HOT NEWS]: NASDAQ kupuje švédskou burzu – připravuje se na vstup do světa kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jen před pár dny jsme vám přinesli zprávu, že americká burza NASDAQ připravuje analytický nástroj na predikování cen kryptoměn. Co se ale samotného investování do kryptoměn týká, je burza zatím opatrná. Podle vyjádření generální ředitelky, Adeny Friedman, musí burza nejprve důkladně prozkoumat potenciální rizika vstupu do tohoto segmentu.

Neuteklo mnoho času a zdá se, že se situace mění. NASDAQ totiž oznámil, že připravuje akvizici švédské „crypto-friendly“ burzy Cinnober.

Nabídka za 190 milionů dolarů

National Association of Securities Dealers Automated Quotations (NASDAQ) zveřejnil tento týden veřejnou nabídku ve výši 190 milionů amerických dolarů jako částku, za kterou je ochoten koupit švédskou burzu Cinnober. Americká burza považuje Cinnober za významného poskytovatele finančních technologií pro zprostředkovatele, burzy a zúčtovací centra po celém světě. Akvizice by se tak mohla stát pro NASDAQ prvním krokem a vstupní branou do kryptosvěta. Ostatně je dobře známo, že s myšlenkou kryptoburzy si její představitelé pohrávali již v dubnu tohoto roku.

Mohlo by vás zajímat: NASDAQ připravuje analytický nástroj k předpovídání cen kryptoměn

NASDAQ: zaměřujeme se na nové segmenty trhu

Adena Friedman, CEO společnosti NASDAQ, se k dané akvizici vyjádřila těmito slovy:

„Kombinovaný intelektuální kapitál, technologická kompetence a schopnosti společnosti Cinnober rozšíří rozsah a hloubku naší nejrychleji se rozvíjející divize. Nejen globální kapitálové trhy rychle rostou. Nové trhy v různých odvětvích vyžadují technologickou infrastrukturu, která umožňuje rychlý růst a přístup k nástrojům na podporu integrity trhu. Tato akvizice urychlí naši schopnost rozšiřovat se do nových segmentů. „

Podle tiskové zprávy nabídla americká burza společnosti Cinnober 75 SEK za každou akcii a 85 SEK za opci. Nabídka by tak měla dosahovat částky 1,7 miliardy SEK (přibližně 190 milionů USD). Představenstvo společnosti Cinnober svým akcionářům jednomyslně doporučilo, aby tuto nabídku přijali.

K akvizic se vyjádřil i zakladatel Cinnoberu, Nils-Robert Persson:

„Společnost Cinnober je od svého založení v roce 1998 na správné a vzrušující cestě a stala se předním dodavatelem finanční technologie, která poskytuje služby obchodníkům po celém světě. Zmíněnou nabídku od NASDAQ považuji za další krok ve vývoji, protože umožní Cinnoberu a jeho talentovaným zaměstnancům ještě úspěšněji sloužit svým zákazníkům, jakož i dále rozšiřovat naši technologii. Jako největší akcionář společnosti Cinnober podporuji tuto nabídku a chci ji akceptovat.“

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

NASDAQ je podle tržní kapitalizace druhou největší burzou na světě. Na scéně působí již téměř 50 let a zajímavostí je, že v době jejího vzniku šlo o první elektronický a automatizovaný akciový trh. Pokud akcionáři budou s danou akvizicí souhlasit, uzavření obchodu se plánuje v posledním čtvrtletí 2018.

Po integraci Cinnoberu pod NASDAQ je tedy možné očekávat první reálné kroky ze strany této americké burzy vedoucí ke spuštění kryptoburzy a zahájení obchodování s kryptoměnami.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu napsal Dalibor.

Zdroje:
business.nasdaq.com
news.bitcoin.com
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: