Tvrdý boj ASIC výrobců – Bitmain, Bitfury a Ebang představují své novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

I přes přetrvávající downtrend, ve kterém se kryptoměny nacházejí téměř od počátku tohoto roku, výrobci zařízení, určených pro jejich těžbu, ani zdaleka nezahálejí. V posledních dnech jsme byli svědky představení zajímavých novinek. Postarali se o to lídři dané oblasti – Bitmain, Bitfury i Ebang.

Bitfury Clarke – nový ASIC miner od Bitfury

Bitfury, jedna z předních společností v oblasti těžebního byznysu, představila svůj nový ASIC miner – Bitfury Clarke. Podle oficiální tiskové zprávy je optimalizován na těžbu Bitcoinu (BTC). Díky pečlivému vyladění tohoto zařízení tak dostanou jeho majitelé výborný poměr ceny a kvality. Podle výrobce dosahuje 14nm Bitfury Clarke ASIC hashrate až 120 GH/s.

Bitfury zároveň slibuje, že svým zákazníkům nabídne konzultační služby a profesionální zákaznickou podporu, čímž by se rád odlišil od svých konkurentů.

Nový čip BM1391 od Bitmainu

Jen pouhý den poté, co Bitfury ukázal svůj Bitfury Clarke, Bitmain představil svůj nový 7Nm čip, který má být výkonnější a zároveň i úspornější oproti předchozím modelům. Nový čip BM1391, který bude součástí nadcházející řady Antminerů tohoto výrobce, představil přímo generální ředitel a spoluzakladatel Bitmainu Jihan Wu na akci Digital Mining Summit, která se konala minulý týden v Tbilisi.

Bitmain tvrdí, že BM1391 využívá pokrokovou technologii výroby polovodičů označovanou jako 7Nm FinFET, díky které budou jejich zařízení optimalizována pro co nejlepší energetickou účinnost.

Mohlo by vás zajímat: Čínská chatovací služba WeChat zablokovala účty Bitmainu a dalším

Nezahálí ani Ebang

Na výše zmíněném vrcholném setkání, kde svoji novinku představil Bitmain, se prezentoval i jeho konkurent Ebang. Tato společnost, která rovněž patří do užší špičky největších světových výrobců ASIC zařízení, představila novou generaci svojí vlajkové řady produktů. Ta disponuje modernizovaným 10nm čipem, který přináší významný posun v oblasti energetické účinnosti.

Nová ASIC zařízení budou dle výrobce dosahovat následující hashrate: EBIT Miner E11 – 30TH/s, E11+ – 37TH/s a ​​E11++ až 44TH/s. Všechny uvedené modely by se měly dostat do prodeje již v blízké budoucnosti.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

I přesto, že ani jeden z výrobců zatím nezveřejnil ceny, je velmi pravděpodobné, že si nebudou konkurovat jen technickými specifikacemi svých výrobků, ale i jejich cenovkami. Ostatně, konkurence v tomto segmentu je poměrně velká a nelze zapomínat ani na další výrobce jako GMO, Pangolin, Innosilicon, Bitewei či Canaan, kteří se snaží na tomto trhu taktéž prosadit.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu napsal Dalibor.

Zdroje:
cryptoinsider.com
ccn.com
ethereumworldnews.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: