Vydělávejte sledováním televize – Canaan představil TV, která těží Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

Těžit kryptoměnu Bitcoin během sledování televize může znít jako sci-fi. Čínská počítačová společnost Canaan Creative, která se zabývá výrobou těžebních rigů však přináší televizor, který vám zprostředkuje jednoduchý způsob, jak těžit tuto nejpopulárnější kryptoměnu.

AvalonMiner Inside

Canaan Creative pojmenoval vůbec první televizor, který dokáže těžit kryptoměnu, AvalonMiner Inside. Ten je vybavený čipem určeným na těžbu Bitcoinu a operační systém televize je kompatibilní s Androidem, díky čemuž ho budete moci ovládat i mobilním zařízením.

AvalonMiner Inside disponuje výkonem 2,8 TH/s a je řízený softwarem na bázi umělé inteligence. Pro srovnání, aktuálně nejvýkonnější zařízení na těžbu kryptoměn dodávané touto společností má výkon 11 TH/s.

Televizor zároveň dokáže v reálném čase vypočítat aktuální ziskovost těžby. Co však vyvolává obavy ohledně reálného užitku z těžby je prohlášení výrobce, který uvedl, že za vytěžené Bitcoiny si vlastník bude moci zakoupit zpoplatněný televizní obsah. Majitel televize by tedy nemohl kryptoměnu převést do peněženky, a nebo prodat na burze. Jediné, co by mu bylo umožněno, by bylo zakoupení si seriálu, či filmu, který je za jiných okolností zpoplatněný.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain IPO se blíží – firma v Q1 2018 vydělala 1,1 miliardy $!

Za kryptoměnu jen digitální obsah?

Uvedení televizního přijímače na trh je součástí plánu této společnosti. Chtějí vybudovat co nejširší uživatelskou základnu. Distribuce tohoto zařízení však nebude možná přímo koncovému uživateli. Výrobce chce totiž své televizory prodávat přes nasmlouvané partnery.

Výše uvedený fakt týkající se nemožnosti převodu kryptoměny a i prodej přes smluvní distributory může značně snížit atraktivitu i zájem o toto zařízení. Z mého pohledu by právě možnost nakladání s vytěženými digitálními aktivy podle vlastního uvážení byla velkou přidanou hodnotou.

Takto jde de facto jen o jakýsi bodový systém odměňování, za který si můžete koupit televizní obsah, o který v podstatě ani nemusíte mít v konečném důsledku zájem.

Nikde však není napsané, že výrobce v budoucnosti neumožní majitelům televizního zařízení převádět si kryptoměnu přímo do svých peněženek. Pokud by se tak stalo, popularita zařízení by dozajista stoupla. Vždyť kolik lidí dokáže prosedět nad seriály nebo sportovními přenosy celé hodiny. Otázka, která však zůstala nezodpovězená, zní: Jaká bude celková výnosnost po započítání spotřebované elektrické energie? Ta bude totiž s jistotou vyšší než u klasické televize.

Závěr

Společnost Canaan Creative byla založená v roce 2013 a v současnosti je jedním z hlavních konkurentů nejsilnější značky na trhu se zařizeními určenými na těžbu kryptoměn – Bitmain Technologies Ltd.

Kromě představení televizoru společnost zveřejnila svůj záměr týkající se IPO (Initial Public Offering – první veřejná nabídka akcií). Ta by se měla uskutečnit na Honkongské burze a její hodnotu odhaduje Canaan Creative na 1 miliardu dolarů.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: