Pobočka Bitmainu, BTC.com spouští pool pro těžbu Etherea

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Zatímco ceny kryptoměn se více či méně pohybují na podstatně nižších hladinách než byla jejich ATH na konci roku, tak samotná těžba (především ta, kterou zastřešují těžařští giganti) roste rychlým tempem. Společnosti jako Bitmain, Canaan, EBang a další se snaží získat dominantní postavení v této oblasti.

BTC.com je připraven i na konsenzus Proof of Stake

Bitmain, nejhodnotnější společnost zabývající se těžbou kryptoměn, oznámila, že její dceřiná společnost BTC.com otevře těžební pool na těžbu Etherea a Etherea Classic.

Podle prohlášení, které zveřejnil portál The Next Web, ředitel těžebních procesů BTC.com, Zhuang Zhong, očekává, že mining pool BTC.com získá v průběhu příštích dvanácti měsíců přibližně 12% podíl na celkovém hashrate Etherea.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain a 3 nepříjemná fakta, o kterých byste měli vědět

BTC.com slibuje, že nový pool bude podporovat těžbu kryptoměn Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC). Uživatelům bude přitom poskytnuta možnost automatického přepínání mezi těmito dvěma aktivy s cílem maximalizovat své zisky.

Vedoucí představitel společnosti BTC.com poznamenal také, že nový pool bude pravděpodobně podporovat dlouho očekávanou integraci Casper protokolu. Ten má přinést konverzi z konsensu PoW (proof-of-work) na konsensus PoS (proof-of-stake).

Společnost BTC.com, která tvrdí, že v minulém roce vytěžila 21% všech „nově-vytěžených“ Bitcoinů se nyní podle slov Zhonga soustřeďuje na diverzifikaci svého portfolia služeb. Svou pozornost přitom zaměřuje i na kryptoměnu Monero.

Tip redakce: Ethereum futures se blíží! – Způsobí chaos na trhu?

Závěr

Začátkem dubna tohoto roku vydal Bitmain první ASIC miner určený k těžbě Etherea, respektive na těžbu všech kryptoměn, které využívají algoritmus EtHash. Zařízení s označením Antminer E3 se v době uvedení na trh prodávalo za zhruba 800 dolarů.

Po oznámení vyvinutí tohoto modelu se komunita nechala slyšet, že by neměla námitky proti hard forku Etherea, v případě, že by zajistil rezistenci této kryptoměny vůči ASIC zařízením. V současnosti však v tomto nedošlo k žádnému posunu a tak majitelé Antmineru E3 mohou i nadále tuto kryptoměnu těžit.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Dalibor.

Zdroje:
coinpedia.org
ethereumworldnews.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře