Bitmain právě potvrdil První Ethereum ASIC miner!

0
Bitmain asic miner

O ASIC mineru schopném těžit Ethereum se spekuluje už dlouhou dobu. Zde na Kryptomagazinu jej sledujeme už několik měsíců. Za ten čas jsme vám přinesli například kompletní uniklou specifikaci tohoto produktu. Nakonec se ukázalo, že spekulace byly pravdivé a Ethereum ASIC je na světě.

Vše co víme o Antmineru E3

Tento produkt vyvinula společnost Bitmain a je schopný těžit všechny kryptoměny, které využívají algoritmus EtHash. Bitmain to dnes oznámil na svém oficiálním Twitteru:

 

V čem je Antminer E3 lepší než těžařské rigy a grafické karty?

Třeba říci, že rozdílů je opravdu dost. Antminer E3 je kompaktní, dobře chlazený a optimalizovaný k tomu, aby podal co nejvyšší výkon.

Výkon tohoto ASIC-u je 180 MH/s a stojí 800$. Rig s podobným výkonem poskládaný z GPU vás bude stát minimálně 2 000 dolarů. Jde tedy o velmi výhodnou koupi. Tedy… Až na to, že po skončení těžby můžete grafické karty dále prodat… A dostanete na ně delší záruku.. A bude jednodušší případnou záruku uplatnit. Bitmain poskytuje na tento výrobek záruku pouze 180 dní.

Antminer E3 lze koupit za dolary anebo Bitcoin Cash. Bohužel, první várka je beznadějně vyprodaná.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain chystá ASIC miner na těžbu Monera

Reakce Ethereum vývojářů na sebe nenechala dlouho čekat

V našem předcházejícím článku jsme psali o reakci vývojářů na hrozbu ASIC minerů pro Ethereum. Tyto stroje totiž dokázaly během čtyř let výrazně centralizovat Bitcoin blockchain a nyní se chystají „pokazit“ (těžko říci, jestli opravdu pokazit nebo ne) i Ethereum.

A rovnou si jej můžete i přečíst a v diskusi se podělit třeba o váš názor s ostatními.

Ethereum zvažuje hard fork jako ochranu před ASIC minery

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel Slavskovský

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na