Bitmain přichází s novým Antminerem X3 na těžbu Monera

0
(0)

Společnost Bitmain představila nový ASIC Antminer X3, určený na těžbu kryptoměn fungující na algoritmu CryptoNight, který je použit v měně Monero (XMR). Jeho uvedení je naplánováno na květen tohoto roku.

Nový Antiminer, který Bitmain představil na svém Twitter účtu 15. března, bude dostupný ve dvou různých cenách. První vlastníci, kterým bude toto zařízení dodané v květnu 2018 zaplatí 11 999, avšak již druhá várka, která je naplánována na červen, bude stát o poznání méně – 7 599 dolarů.

Podle Monero core týmu prý Antminer X3 nebude fungovat

Přestože je tato verze ASIC mineru, alespoň dle tvrzení výrobce, zaměřená přímo na těžbu Monera, Riccardo Spagni, člen core týmu této kryptoměny na Twitteru uvedl, že Antminer X3 nebude na těžbu této anonymní měny fungovat.

Tip redakce: přečtěte si náš článek – Bitmain chystá Ethereum ASIC miner

Dojde ke změně CryptoNight PoW ?

V únoru tohoto roku v reakci na možné použití ASIC minerů na těžbu Monera, uvedl tým vývojářů na svém blogu informaci, že v rámci zachování rezistence vůči těžbě přes tento druh minerů, zvažuje mírně upravit algoritmus CryptoNight PoW.

“Pevně věříme, že je prospěšné zachovat rezistenci vůči ASIC. Proto jsme připraveni v případě potřeby na nouzové hard forky vedoucí k potlačení jakýchkoli potenciálních hrozeb týkající se těžby. V rámci udržení si decentralizace a ochrany před ASIC minery, navrhuje Monero tým modifikovat CryptoNight PoW během každého naplánovaného hard forku.”

Závěr

Zdá se, že se společnosti Bitmain daří celkem dobře. Uvidíme, jak to všechno s jejich snahou o těžbu Monera dopadne. Každopádně ve zprávě, kterou uveřejnili koncem února tohoto roku uvedli, že za rok 2017 dosáhli zisku mezi 3 až 4 miliardami dolarů. Jen pro srovnání: americký výrobce grafických karet Nvidia měl za stejné období zisk 3 miliardy dolarů. A nezapomeňme, že Nvidia je na trhu již 24 let zatímco Bitmain jen čtyři..

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor Valko

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img