Jaké události nás čekají v novém roce? 4 nejdůležitější data pro rok 2019 (2. část)

0
kryptoprogram kalendar

Rok 2019 může kryptoměnám přinést mnoho pozitivních změn. V prvním článku na toto téma jsme vám představili dvě zásadní události, které by mohly přinést změnu trendu. Šlo konkrétně o spuštění platformy Bakkt a jejich BTC futures. Stejně jsou na tom i NASDAQ futures, které by měly být zpřístupněny do konce prvního kvartálu tohoto roku. Ale to není ani zdaleka vše a rádi bychom zmínili ještě minimálně další 2 důležité události.

Vaneck/Solidx BTC ETF – konec února – začátek března

Kdykoliv dojde na téma institucionálních investorů a vstupu Wall Street do kryptosvěta, téměř vždy jsou zmiňované ETF. Během celého roku 2018 však k ničemu podstatnému nedošlo a tak se rok uzavřel bez jakékoliv pozitivní změny na této frontě.

VanEck/SolidX návrh na ETF kryté Bitcoinem byl jediný, který nebyl tento rok oficiálně zamítnut institucí SEC. Už v prosinci 2018 mělo dojít k oficiálnímu vyjádření, nicméně nakonec bylo posunuto na 27. únor letošního roku.

Komise už však nemá více výmluv a důvodů k přesunutí tohoto rozhodnutí. Proto se dá očekávat, že k rozhodnutí opravdu dojde. To ale neznamená, že ETF BTC budou opravdu schválené. VanEck/SolidX se však několikrát vyjádřili, že jejich návrh na ETF kryté BTC by mohl SECu vyhovovat hned z několika hledisek.

Tip redakce: Názor obchodníka z Trading11 – Bitcoin a výhled na rok 2019 – od IX.

Mt.Gox redistribuce tokenů

Jedna z nejčernějších událostí kryptosvěta, Mt.Gox krádež, by mohla mít konečně pozitivní dohru právě v prvním čtvrtletí tohoto roku. Ke schválení redistribuce tokenů by mělo dojít v únoru 2019. První kolo plateb pro majitele ztracených Bitcoinů by mělo přijít téměř hned po tomto schválení. Pravděpodobně se tak stane někdy mezi květnem a červnem.

Mt.Gox burza stále vlastní téměř 166 000 BTC a 168 000 BCH, jejichž aktuální tržní hodnota je 665,5 milionu dolarů.

Mohlo by vás zajímat: [Seriál] Kryptocelebrity – (5. díl) Mark Karpeles, majitel burzy Mt.Gox

Závěr

I přesto, že každá z těchto událostí má opravdu velký potenciál na změnu trendu, žádná z nich ho nemůže zaručit. Obzvlášť pokud by neproběhla tak, jak se všeobecně očekává (například zamítnutí VanEck/Solidx ETF nebo opětovné posunutí Bakkt BTC Futures). Můžeme však říci, že rok 2019 pravděpodobně nemusí být v tak moc negativním pojetí, jako byl rok 2018. Nikdo však nemá křišťálovou kouli, a proto jakékoliv předpovídání budoucnosti postrádá hlubší smysl.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
bitcoinist.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na