Další z důkazů adopce kryptoměn – muzeum v USA bude přijímat platby v BTC

0
logo-btc-accepted

Zatímco skeptici nadále vyjadřují své obavy o budoucnost virtuálních měn, Bitcoin se celkem úspěšně zabydluje ve stále se rozšiřující rodině společností, které ho začaly akceptovat. Jedna z posledních a velmi zajímavých zpráv o adopci Bitcoinu pochází z USA.

V pořadí již třetí muzeum v USA, konkrétně Muzeum vědy v Clevelandu (Great Lakes Science Center), oznámilo, že začne akceptovat platby v BTC.

Bitcoin jako platební metoda

Dle zveřejněné zprávy se toto velkolepé vědecké centrum, muzeum a vzdělávací zařízení v centru Clevelandu v Ohiu rozhodlo, počínaje 13. listopadem, začít akceptovat platby v Bitcoinech. Tyto transakce budou zpracovávány prostřednictvím BitPay. Instituce dále uvádí, že jedním z klíčových bodů, který hrál roli při rozhodování o přijímání krpytoměn, bylo zlepšení podmínek pro růst lokálního blockchainového systému zdejšího města.

Kirsten Ellenbogen, generální ředitelka tohoto zařízení, komentovala svou novou iniciativu těmito slovy:

„Na konferencích zažijete spoustu vzrušení. A začátek akceptace Bitcoinu je pouze malou částí dynamicky roustoucího blockchainového ekosystému u nás v Clevelandu.“

Mohlo by vás zajímat: Milionář chce vybudovat blockchain město uprostřed pouště – utopie, nebo budoucnost?

Integrace Bitcoinu

Toto věděcké centrum se stalo již třetím muzeem v USA, které akceptuje platby pomocí virtuální měny. Již dříve se pro tuto možnost rozhodlo Museum of the Coastal Bend v Texasu a také Petrohradské muzeum historie (Museum of the Coastal Bend). To najdete na Floridě. Museum of the Coastal Bend bylo vůbec prvním muzeem, které se pro integraci Bitcoinu rozhodlo. To se stalo již v roce 2013.

I když v té době panovaly značné obavy, jestli vůbec budou chtít návštěvníci platby v BTC používat, přesto se vedení rozhodlo tuto možnost svým návštěvníkům nabídnout. S potěšením musíme kontaktovat, že se tyto platby ukázaly jako poměrně životaschopné a slibné. A tak se o pět let později k této iniciativě připojuje i již několikrát zmiňované Great Lakes Science Center. Návštěvníci si budou moci zakoupit vstupenky pomocí kryptoměn a navštívit expozici věnovanou NASA – Glenn Visitor Center.

Navíc instituce nabízím svým návštěvníkům si na vlastní kůži vyzkoušet jejich nové mobilní aplikace. Ty jsou postaveny na moderních a špičkových technologiích, jako je kupříkladu rozšířená a virtuální realita. Po úspěšném uvedení těchto aplikací do provozu je právě integrace Bitcoinu považována za další důležitý krok. Jeho cílem je posílit zážitek návštěvníků a pomoci jim lépe pochopit roli a práci NASA.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Bitcoin dobývá svět

Integrace digitální měny Bitcoin se stále zvyšuje a iniciativa tohoto věděckého centra je toho jasným důkazem. Navíc se dá předpokládat i do budoucna, že vzhledem k rostoucímu počtu uživatelů kryptoměn na celém světě poroste i počet obchodů a dalších míst, kde bude možno Bitcoinem či jinou virtuální měnou zaplatit.

Závěr

Pozitivních zpráv není nikdy dost a teprve nedávno jsme vás mohli informovat, že i Čína, známá svým negativním postojem ke kryptoměnám, svůj odmítavý postoj změnila a čínský zákaz virtuálních měn je již minulostí. Nyní mohou být kryptoměny legálně přijímány jako způsob platby. Mezinárodní arbitrážní soud v Shenzhenu se navíc rozhodl uznat Bitcoin jako majetek.

Zdroj:
coinspeaker.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na