Federálové v USA připravují dražbu zabavených BTC, zúčastníte se?

0
(0)

Federální policejní služba Spojených států amerických (The United States Marshals Service – USMS) oznámila spuštění aukce 660 BTC, která se má konat již 4. listopadu. Zájemci o koupi se musí identifikovat a také složit deposit ve výši 200 000 USD. Pojďme se podívat, jak taková aukce vypadá a co všechno musí případní zájemci dodržet, pokud by se chtěli zúčastnit.

Podle dosud zveřejněných informací má být nacházející aukce 660 BTC rozdělena na dvě “série” a celkem sedm “bloků”. Série “A” se bude skládat ze šesti individuálních aukcí po 100 BTC a zbývajících 60 BTC patří do série “B”. Prodávané Bitcoiny pochází z blíže nespecifikovaných trestních činností, které se týkaly několika federálních zločineckých, občanských a administrativních případů a to včetně nelegálních obchodů s drogami.

Tip redakce: 200 let stará metoda vystopuje „špinavé“ Bitcoiny

Jaká jsou pravidla takovéto aukce?

Registrace případných zájemců bude otevřena v době od 22. října 8:00 EDT (Eastern Daylight Time – jedná se v podstatě o letní čas používaný v některých východních oblastech USA a Kanady, který je o 4 hodiny opožděný oproti UTC) až do poledne 31. října. Zájemci nebudou znát konkurenční částky a poté, co učiní svou nabídku, ji již nemohou změnit.

Federální policejní služba se zavazuje, že dá všem potenciálním uchazečům o účast v aukčním procesu vědět, zdali byli shledáni způsobilými se aukce zúčastnit a to do 1. listopadu 17:00 hodin. Žadatelům, kteří tímto sítem neprojdou a nebudou se moci aukce zúčastnit, budou jejich vklady vráceny, stejně jako těm, jejichž nabídky nebudou vybrány jako nabídky vítězné.

USMS dále upřesňuje, že nabídky, které budou závislé na podmínkách financování dalším subjektem, nebudou při posuzování zohledněny. Kromě toho úřad požaduje, aby všechny nabízené částky byly uvedeny v amerických dolarech.

Vítězní uchazeči, kteří by z jakéhokoli důvodu, nedokončili obchodní transakci, o tyto své vklady přijdou. Samozřejmě za předpokladu, že vina není na straně Federální policejní služby.

Veškeré poplatky spojené s převodem Bitcoinů budou taktéž hrazeny kupujícím a USMS začne vracet vklady účastníkům dražby ihned, jakmile budou bitcoinové transakce dokončeny. Optimisticky dodávají, že chtějí vše zpracovat do pěti pracovních dnů, ale bude hodně záležet na tom, kolik lidí se nakonec rozhodne účastnit těchto sedmi aukčních bloků.

Doporučujeme článek: Aukce obrazu Andyho Warhola proběhne na Ethereum blockchainu

Závěr

Federální agentura US Marshal Service má již s prodejem zabavených Bitcoinů zkušenosti. Například v červnu 2014 prodávala necelých 30.000 BTC obdobnou obálkovou metodou a letos v březnu dalších 2.170 Bitcoinů. Velmi podobný způsob v historii zvolila kupříkladu také Austrálie, která v červnu 2016 prodala v aukci 24.518 BTC v celkové hodnotě 16 milionů amerických dolarů. Z evropských zemí vzpomeňme např. Finsko či německý Úřad pro potírání internetové kriminality. A jestli se můžeme dočkat podobné aukce i v našich podmínkách? Těžko říci, ale jak vidno, máme se kde inspirovat.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img