Rekordní aukce! Americká policie draží BTC v hodnotě $25 miliónů

0
(0)

Federální policejní služba Spojených států amerických – United States Marshals Service (USMS) plánuje na březen dražbu v hodnotě 25 milionů dolarů.

Pro přihlášení je nutná záloha

USMS v pondělí uvedla, že do dražby půjde 2170 bitcoinů. Aukce je naplánována na 19. března. Ti, co se chtějí o bitcoiny ucházet, musí předložit zálohu ve výši 200 tisíc dolarů a splnit další požadavky na registraci. Ta končí 5 dní před aukcí, tedy 14. března.

Dražit se budou bitcoiny, které byly odňaty „v souvislosti s různými trestnými, civilními a správními případy,“ tedy od celostátních procesů až po protidrogové agentury. Na aukci se bude dražit 14 bloků, a to 2 po 500 BTC, 11 po 100 BTC a 1 se 70 BTC.

Původ dražených bitcoinů je na internetu

Původ většiny zabavených bitcoinů je uveden online. Například některé z mincí byly nalezeny u Shauna Bridgese, bývalého agenta tajné služby. Ten byl odsouzen k trestu odnětí svobody, a to z důvodu údajné krádeže peněz během vyšetřování případu Silk Road.

Tato aukce, plánovaná na 19. března, představuje poslední dražbu agentury. Jen minulý měsíc bylo vydraženo více než 3600 BTC v hodnotě přesahující 30 milionů dolarů.

Hodnota bitcoinu znatelně stoupla

Za poslední 2 roky je to druhá aukce. Ta minulá se odehrála v polovině roku 2016, kdy se dražilo 2700 BTC. Na tomto příkladu můžeme vidět, jak znatelně se cena bitcoinu zvýšila. 2700 BTC totiž v té době dělalo 1,6 milionu dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img