Aukce obrazu Andyho Warhola proběhne na Ethereum blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

O tom, že technologie blockchain si našla cestu do různých oblastí, kde nachází své uplatnění, jsme již napsali mnoho článků. Ať už šlo o vědu, techniku, průmysl či služby, každá z těchto oblastí umí ocenit a těžit z jejích primárních atributů – neměnnosti, rychlosti a transparentnosti.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

732 BTC za jednu malbu

Nyní se výhod blockchainu rozhodla využít i aukční společnost, která dala do dražby obraz  14 Small Electric Chairs (14 malých elektrických křesel), který v roce 1980 namaloval světoznámý americký malíř Andy Warhol (1928-1987).

Aukci, která je ohlášena na 20. června tohoto roku si vzala pod svou záštitu společnost Dadiani Fine Art, která ji uspořádá ve spolupráci s blockchain platformou Maecenas Fine Art. Celý prodej se uskuteční na Ethereum blockchainu, přičemž konečná cena za Warholovu malbu bude stanovena a potvrzena smart kontraktem.

Co se týká samotné ceny tohoto obrazu, tak aktuálně je toto dílo oceněno na 732 BTC, respektive 5.6 milionu dolarů. V případě změny kurzu se uvedená cena v kryptoměně samozřejmě adekvátně upraví podle aktuálních tržních podmínek.

Mohlo by vás zajímat: Kvantový blockchain jako finální řešení

Blockchain ve světě umění

I když se v minulosti již některá umělecká díla za kryptoměny prodala (Art Stage v Singapuru prodal 4 obrazy v lednu 2018), jde nyní o jednoznačně nejvyšší sumu, která může být zaplacena digitálními měnami za dílo tohoto významného umělce.

Zakladatelka společnosti Dadiani Syndicate, Eleesa Dadiani, k tomu uvedla:

“Naším cílem je poskytnout možnost investování do výtvarného umění na celosvětové úrovni. Technologie blockchain nám pomůže rozšířit trh a přinese nový typ kupujících, zaměřených na umění a luxus.”

Dadiani, která samu sebe označuje jako “Královnu krypta”, je přesvědčená, že bohatí lidé hledají nové způsoby investování a profil milionářů se mění. V podobném duchu se vyjádřil i generální ředitel společnosti Maecenas, Marcelo García Casil, který věří, že tento typ aukce může pomoci změnit umělecký trh.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat navíc 10 USD za první registraci na Coinbase, přečtete si tento náš návod.

Závěr

Vše nasvědčuje tomu, že technologie blockchain začíná nacházet uplatnění i v oblasti umění. Někteří znalci se dokonce domnívají, že by mohla pomoci i při identifikaci padělků. Ty jsou hlavně v případě maleb značně rozšířené.

Spoluzakladatel společnosti Codex protokol, Jess Houlgrave, na nedávné konferenci v Londýně uvedl, že více než 40 procent všech uměleckých děl na trhu jsou falzifikáty. Právě neměnnost a transparentnost blockchainu by mohla pomoci sledovat a hlídat záznamy pravých děl a poskytnout tak vlastníkům či kupcům důkaz o jejich pravosti.

Naše nejnovější video: Trading11 analýza BTC a ETH – Testujeme downtrend

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Dalibor V.

Zdroj:
ccn.com
forbes.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: