Co říká tato zpráva Kucoin o indických kryptoinvestorech?

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza Kucoin nedávno zveřejnila zprávu, která poskytla vhled do prostoru kryptoměn v Indii. Tento průzkum provedl zveřejněné informace o novém vývoji v indickém blockchainovém prostoru.

Kucoin – Rostoucí ekonomika a rostoucí trend

Podle zprávy Cryptoverse Report India se počet investorů v zemi k červnu 2022 pohyboval v rozmezí 115 milionů. Základem zprávy je, že uživatelé v posledních šesti měsících buď obchodovali, nebo drželi aktiva.

Podle zprávy indická kryptoekonomika rychle roste. A to i v době, kdy trh s kryptoměnami zaznamenal pokles. Navíc více než polovina těchto investorů plánovala v příštích šesti měsících zvýšit své investice.

Tento průzkum společnosti KuCoin trval od října 2021 do června 2022, který společnost označila ” jako hloubkový pohled na vývoj blockchainového průmyslu a krypto prostoru” v Indii.

Investoři do kryptoměn jsou z mladší generace

Společnost KuCoin India vylíčila své výsledky tak, že prostor digitálních aktiv v Indii tvoří poměrně mladší populace. Dočetla se, že 115 milionů investorů představuje 15 % indické populace ve věkové skupině 18-60 let. Zbylých 10 % z téže skupiny má stále zájem o investování v časovém rozpětí šesti měsíců.

Respondenty průzkumu bylo podle společnosti Kucoin celkem 2 042 dospělých Indů ve věku od 18 do 60 let. Uvedla také, že 1 541 z nich se samo označilo za investory nebo se o totéž zajímalo.

Společnost Kucoin uvedla:

“Velikost kryptoinvestorů zaznamenala v posledních několika měsících mírný nárůst, a to i přes uzákonění nových daňových předpisů. Vzhledem k velkému počtu mladých obyvatel země, kteří se orientují na technologie, rychle rostoucímu počtu uživatelů internetu a pokroku v oblasti fintech je krypto na cestě k většímu přijetí, což z Indie činí klíčové kryptocentrum.”

Kucoin: Další podobné zprávy provedené o indických investorech

Konference OSN o obchodu a rozvoji rovněž provedla zprávu, která odhadovala počet investorů v rámci země. Ve zprávě zveřejněné v červnu organizace zmínila, že 7,3 % z celkového počtu obyvatel v zemi vlastní krypto. V červenci OSN uvedla odhad, že v Indii žije 1,41 miliardy lidí.

Demografická struktura investorů se omladila, protože 39 % všech investorů z prvního čtvrtletí roku 2022 je ve věku 18-30 let.

To znamenalo 7% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Investoři, kteří investují vůbec poprvé, tvoří 39 % mladých investorů mladších 30 let. Ti také začali obchodovat v posledních třech měsících. Kromě toho existuje další problém s indickou vládou a jejím postojem k digitálním aktivům.

Vyplývá to ze zprávy:

“Navzdory postoji místní vlády k digitálním aktivům a uvalení 30% daně na příjmy získané z digitálních aktiv se očekává, že indický trh s kryptoměnami dosáhne do roku 2030 hodnoty 241 milionů USD.”

Závěr

Navzdory přístupu indické vlády to vypadá, že krypto v Indii značně nabývá na síle. Jak to vnímáte vy, je Indie důležitým bodem pro přijetí kryptoměn? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img