[Odpolední zprávy] • Bitcoin je “jedna z nejhorších kryptoměn”, tvrdí zakladatel Cyber Capital • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin za posledních 24 hodin ztratil další procento ze své dolarové hodnoty a klesl na minimum kolem 19 520 USD. Cena se nyní zotavila na přibližně 19 900 USD, ale stále platí, že kryptoměna za poslední týden ztratila přibližně 6,5 %.

Stojí však také za zmínku, že dominance BTC se za posledních 24 hodin o něco zvýšila. To znamená, že BTC si vedl lépe než altcoiny.

Trh s altcoiny pokračuje v krvácení již několik dní po sobě. To vedlo spolu s poklesem bitcoinu k tomu, že celková tržní kapitalizace klesla pod 1 bilion dolarů a v současnosti se pohybuje kolem 950 miliard dolarů.

Za posledních 24 hodin altcoiny zaznamenaly mírné poklesy a nedokázaly se tak zotavit z poklesů z minulého týdne. Ethereum kleslo o téměř 3 % a obchoduje se za cenu kolem 1450 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Jestřábí Powell, slabý Bitcoin

Kryptoměny

Bitcoin je “jedna z nejhorších kryptoměn”, tvrdí zakladatel Cyber Capital

Zakladatel a investiční ředitel fondu Cyber Capital zaměřeného na kryptoměny Justin Bons označil bitcoin (BTC) za “technicky jednu z nejhorších kryptoměn” a “čistě spekulativní aktivum bez užitku” ve srovnání s ostatními kryptoměnami kvůli jeho nedostatečnému technologickému pokroku.

Bons v neděli přidal své dva centy v jedenáctidílném vlákně na Twitteru a uvedl, že hodnotová nabídka BTC se dlouhodobě zhoršuje kvůli nefunkčnímu dlouhodobému bezpečnostnímu modelu, relativně slabým ekonomickým vlastnostem a nedostatečné kapacitě, programovatelnosti a složitelnosti.

Bons je již několik let výraznou postavou krypto komunity, v roce 2016 založil jeden z nejstarších evropských krypto fondů Cyber Capital a od roku 2014 se považuje za výzkumníka v oblasti kryptoměn na plný úvazek. [2a]

Nízkokapacitní krypto je jako penny stocks, říká Wolf of Wall Street

Bývalý burzovní makléř Jordan Belfort, známý jako “Vlk z Wall Street”, přirovnal kryptoaktiva s nízkou tržní kapitalizací k penny stocks kvůli jejich extrémní volatilitě cen.

Penny stocks označují vysoce spekulativní akcie s cenou pod 1 dolar od malých a neznámých společností. Obecně buď přinášejí investorům obrovské výnosy, nebo se dramaticky propadají a hoří.

Belfortův vzestup na výsluní v 90. letech a jeho případný střet s Komisí pro cenné papíry (SEC) byl zčásti způsoben zprostředkováním obchodů s těmito akciemi.

V rozhovoru pro Yahoo Finance 27. srpna Belfort poznamenal, že tyto typy investic mají “stejný předvídatelný cyklus”, který může přinést obrovské výnosy, ale také může spálit investory, kteří nevybrali peníze ve správný čas. [2b]

Banky, burzy, firmy

Čína zkoumá využití blockchainu pro obchodování s energií

Čínská energetická správa (CEA) bude zkoumat platformy pro obchodování s elektřinou založené na blockchainu, aby usnadnila obchodování s elektřinou mezi samostatnými výrobními jednotkami a státními a národními sítěmi, jak vyplývá z politického dokumentu zveřejněného minulý pátek.

Neměnná vlastnost technologie blockchain může podle IEEE neboli Institutu elektrotechnických a elektronických inženýrů (Institute of Electrical and Electronics Engineers) zajistit transparentní a spolehlivé měření elektřiny a důkaz transakcí.

Podle CEA, státní agentury zodpovědné za formulování energetické politiky v rámci Národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC), bude tato politika zkoumat možnost, aby malá a střední zařízení na výrobu a skladování energie, která obsluhují místní čtvrti, mohla obchodovat s energií se státními a národními sítěmi. [3a]

CBDC, Regulace

Korejské ministerstvo pro vědu oznámilo etické zásady pro metaverse

Jihokorejské ministerstvo pro vědu a informační a komunikační technologie (MSIT) nedávno představilo první návrh základních etických zásad, které jsou zásadní pro rozvoj a účast v metaverse.

Třemi hodnotami ministerstva pro vědu pro účastníky metaverse jsou neporušená vlastní identita, bezpečný požitek a udržitelná prosperita. K praktikování těchto tří hodnot navrhuje ministerstvo osm zásad, které je třeba při účasti v ekosystému metaverse dodržovat: autenticitu, autonomii, reciprocitu, respektování soukromí, spravedlnost, ochranu údajů, inkluzi a odpovědnost.

MSIT plánuje zapracovat názory příslušných resortů, odborníků, průmyslových odvětví a občanských organizací a návrh dokončit do konce letošního roku, aby bylo možné zásady aplikovat na skutečné případy využití metaverse. [4a]

Právník podporující XRP kritizuje bývalého předsedu SEC Jaye Claytona za nedostatek jasnosti v oblasti regulace kryptoměn

Kryptoprávník John Deaton se na bývalého předsedu americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dívá s nadhledem kvůli nedostatečné jasnosti regulace v odvětví digitálních aktiv.

John Deaton volá po Jayi Claytonovi poté, co bývalý předseda SEC napsal článek do deníku Wall Street Journal o regulaci kryptoměn.

Clayton ve svém článku tvrdí, že USA by měly usilovat o zavedení regulační jasnosti v oblasti kryptoaktiv a porazit Čínu v závodě o modernizaci globální finanční infrastruktury.

Deaton však tvrdí, že Clayton v době, kdy měl jako předseda SEC pravomoc, dělal přesný opak. [4b]

Singapurská MAS zvažuje přísnější kryptografické předpisy

Nejvyšší finanční dohled asijského městského státu, Singapurský měnový úřad (MAS),  údajně hodlá zavést další regulační kroky v odvětví kryptoměn, aby vytvořil maximální ochranu investorů.

Agentura by mohla zavést testy vhodnosti pro spotřebitele a omezit využívání pákového efektu a úvěrových nástrojů drobnými investory pro obchodování s digitálními aktivy.

Přestože Singapur usiluje o to stát se jedním z globálních kryptocenter po celém světě, projevil také záměr dohlížet na místní ekosystém digitálních aktiv přísnějším způsobem než většina ostatních zemí.

Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg by MAS mohla zdvojnásobit svá předchozí pravidla tím, že bude provádět testy vhodnosti zákazníků. Je také ochotna sledovat, jak se maloobchodní sektor zapojuje do kryptografického podnikání, aniž by těmto uživatelům zakazovala přístup na trh. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře