Investoři vybírají bitcoiny z kryptoměnových burz “jak nikdy předtím” – důvod k radosti?

4.8
(5)

Společnost Arcane Research, která se zabývá analýzou kryptoměn a jejich trhu, v nově zveřejněné zprávě uvádí, že držitelé bitcoinů až hysterickým tempem stahují své BTC z burz.

To nám naznačuje menší zájem investorů o obchodování nebo držení kryptoaktiv na centralizovaných burzách.

Rekordní odliv bitcoinů z burz

Společnost Arcane Research se na Twitteru podělila o negativní odliv BTC z burz, který zaznamenala od začátku letošního roku.

Údaje analytické firmy nám dobře ukazují, že držitelé přesouvají své zásoby BTC z burz do peněženek tempem “jak nikdy předtím”. Pro kontext: v červnu opustilo burzy 119 000 BTC. V červenci uživatelé z burz přesunuli 96 000 BTC a během srpna již bylo staženo 65 000 BTC.

Držitelé obvykle přebírají přímou úschovu mincí v době, když očekávají obnovení rally. Pokračující odliv kryptoměn z burz obvykle vede k výraznému snížení prodejního tlaku a vytváří předpoklady pro silný cenový odraz. V tomto případě se však společnost Arcane Research domnívá, že k tomuto poslednímu odlivu pravděpodobně přispěl kolaps významných věřitelů, jako jsou Celsius, Babel Finance, Voyager Digital či Vauld.

Analytická firma poznamenala, že problémy s těmito problémovými věřiteli pošpinily jejich pověst mezi uživateli. To by mohlo také naznačovat, že uživatelé možná také ztrácejí důvěru v centralizované kryptografické burzy.

Pro úplnost pak dodávám, že nejvyšší burzovní výběr BTC před létem činil 71 000 mincí.

Také data od společnosti Glassnode, poskytovatele dat z on-chainu, potvrzují analýzu společnosti Arcane Research. Ta odhaduje, že zůstatek bitcoinů na kryptografických burzách dosáhl čtyřletého minima ve výši 2 342 202 837.

Jaký by mohl být další vývoj?

Nejnovější odliv bitcoinů z centralizovaných burz vykresluje optimistický obrázek, neboť nám naznačuje, že obchodníci s BTC nemají v úmyslu své mince na burzách likvidovat a prodávat.

Investoři by však měli být obezřetní, protože stále není jasné, zda odliv bude trvalý.

Bitcoin již několik měsíců stagnuje, protože převládající makroekonomické obavy drží rally na uzdě. V době psaní článku se největší světová kryptoměna podle tržní hodnoty obchoduje za 21 440,20 USD, což představuje týdenní pokles o více než 10 %.

Závěr

Pokud bitcoiny mizí z burz, obvykle to znamená, že investoři věří v cenový růst. Navíc nám pomalu končí letní prázdniny a dovolené a do trhu se ve velkém vrací profesionální obchodníci, kteří nám určitě ještě předvedou zajímavou podívanou. Osobně jsem velmi zvědavý, kde se bude cena BTC pohybovat koncem roku.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jose

HODL ty nevěřící Petře

Mirek

Tato statistika nevypovídá vůbec o ničem. Za pět minut mohou být klidně opět nazpět na burze a prodány.

Fantom

Tohle nám říkají od začátku roku. BTC se stahují z burz a bude to tlačit cenu vzhůru 😁🐻

spot_img