Čínská digitální měna bude používaná ke sledování obyvatel – tvrdí John McAfee

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Britsko-americký programátor a podnikatel John McAfee se na nedávném podcastu MoneroTalk rozpovídal o anonymitě a kryptoměnách. McAfee řekl, že čínská digitální měna bude umožňovat dohled nad všemi uživateli měny.

McAfee velkým zastáncem kryptoměn

Než se John McAfee rozpovídal o Číně, hovořil o technologii blockchainu. Nazval ji první technologií za posledních 100 let, která nepochází z útrob tajné vlády nebo velké korporace. Dle jeho slov blockchain není „vládní projekt, ale lidový projekt“.

Dále McAfee zdůraznil, že Satoshi Nakamoto nevynalezl Bitcoin jak se tvrdí po celém světě, byl pouze jedním z desítek lidí v období sedmi let, kteří Bitcoin vyvíjeli. Toto tvrzení je však v ostrém kontrastu s tím, co řekl na začátku letošního roku, když oznámil, že odhalí skrytou identitu tvůrce Bitcoinu.

„Satoshi byl pouze ten, který napsal white paper. Poté na něm pracovali další lidé.“

Anonymita u kryptoměn

McAfee na podcastu dále hovořil o anonymitě kryptoměn. Rozhovořil se o čínské navrhované digitální měně, jaký bude mít dopad na všechny uživatele této měny.

„Pokud budete používat čínský digitální jüan, slibuji vám, že každá sekunda vašeho života bude sledována a analyzována.“

McAfee také řekl, že jeho velmi oblíbenou kryptoměnou je stablecoin DAI, protože se nikdy neodchyluje od jednoho amerického dolaru. Také zmínil, jak je Monero (XMR) pro něj velmi populární mezi kryptoměnami, protože se zaměřuje na anonymitu a soukromí.

„Jsem si jistý, že Monero bude na vzestupu a stane se velkou konkurencí.“

Závěr

Zakladatel antivirového softwaru McAfee je znám po celém světě pro svoji velkou náklonnost k Bitcoinu a kryptoměnám obecně. Nebo i pro svou kandidaturu na prezidenta USA v minulých i dalších prezidentských volbách. Také pro své kontroverzní komentáře, nápady a předpovědi. Například se vsadil, že Bitcoin v roce 2020 dosáhne hodnoty dvou milionů amerických dolarů.

Co číst dále

Červený kříž nabízí pomoc prostřednictvím blockchainu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pan.Jouda

Tenhle trotl vzdycky pobavi.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: