Český inženýr umožňuje uživatelům krmení ovcí online pomocí kryptoměn

5
(1)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Inženýr IT sítí Karel Böhm zřídil na své malé farmě interaktivní podavač krmení pro ovce, který je schopen převádět kryptodary na pelety vojtěšky. Uživatelé pak mohou sledovat jeho malou ovčí farmu prostřednictvím živého vysílání na YouTube nebo Twitch.

Chov ovcí

Na farmě se prohánějí ovce plemene Ouessant, které patří mezi jedno z nejmenších plemen vůbec. A Marie, Vlnka, Pepinka, Paja, Mufi, Jannet, Kiki a Juliana, jak se ovce jmenují, opravdu milují kryptoměny ve formě vojtěškových pelet, které jim uživatelé zasílají.

Kohoutek u ovcí s chutnými peletkami se spustí tehdy, když některý z uživatelů poskytne dar 50 twitchových „bitů“ (0,60 USD) zaplacených ve formě kryptoměn. Vybrat si můžete z těch nejznámějších, ke kterým patří Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) IOTA (MIOTA) a XRP (XRP).

Druhou možností je přispět pomocí krypta v hodnotě 0,50 USD naskenováním QR kódu přímo v živém vysílání nebo poskytnutím daru na jednu z adres peněženky, které Karel Böhm uvedl.

farma

Projekt založený na IOTA

Inženýr Karel Böhm zahájil tento kryptoexperiment v roce 2018, aby pomohl své ženě pečovat o osm ovcí plemene Ouessant, které adoptovala. Původně byl ovšem tento experiment postaven na úplně jiné kryptoměně – IOTA. Původně by se tak dal tento experiment nazvat jako „Sheep Tangle“ po distribuované knize sítě Tangle.

Vzhledem k tomu, že v únoru letošního roku byla síť IOTA napadena hackerským útokem a došlo k její vypnutí, nechtěl pan  Böhm tento experiment zcela opustit a rozhodl se tento projekt rozšířit. Proto bylo přidáno 5 shora uvedených měn. Karel Böhm rovněž nastavil systém tak, aby byl kompatibilní s uživateli Lightning Network (LN). Mezi nejpoužívanější kryptoměny na jeho farmě patří Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

Dary uživatelů

Dárci kryptoměn mohou rovněž aktivovat poplach, kterým jsou ovce, které se mají krmit, svolávány z pole. Rovněž lze přepínat pohledy kamery tak, abyste měli nejlepší výhled na následující bitvu o pelety vojtěšky.

farma

Kromě krmení mohou uživatelé získávat tzv. „ovčí body“, a to pouhým sledováním živého krmení nebo získávat speciální bonusy za účast na „nájezdu“ ovcí na kůlnu.

V současné době pracuje Karel Böhm na podavači jablek, které ovce rovněž milují. Krmení ovcí je možné pouze v čase od 8 do 20 hodin CET a systém je navržen tak, aby dodal maximálně 100 přídělů krmiva za den. Ale rozhodně nemusíte mít strach, že by ovce trpěly nedostatkem jídla. Kromě těchto darů dostávají i klasické krmivo, jako je seno a tráva.

Závěr

Ve skutečnosti tento podnik nelze popsat jako farmu. Ovce Marie, Vlnka, Pepinka, Paja, Mufi, Jannet, Kiki a Juliana neposkytují žádné mléko a pouze málo vlny, takže manželé Böhmovi nevydělávají z tohoto podniku žádné peníze. Kromě ovcí se ještě starají o pět zraněných, jinak volně žijících ptáků.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Chápu správně, že svými coiny vykrmím tu ovci, kterou následně onen český Inženýr IT sítí sežere? A co z toho budu mít já? 😀

Hmm

Ty z toho budeš mít akorát zžírající pocit, že si inženýrovic žena pěstuje koníčka (teda ovci) za tvý peníze 😀

Jokr

Dobrej pocit, ten je k nezaplacení

spot_img