Vlády vezmou Bitcoin a kryptoměny na milost

0
(0)

Zprávy a souhrny

V minulém týdnu jsme byli svědky několika (pro kryptoměnový průmysl) velmi pozitivních událostí, kdy čtyři země uznaly Bitcoin (BTC) a další kryptoměny jako zákonné platidlo, nebo finanční nástroj.

Ve zkratce:

  • Finanční regulátoři Jižní Koreje schválili nové právní předpisy, které upravují obchodování s bitcoiny (BTC) a dalšími kryptoměnami v zemi
  • Obchodní soud v Nanterre ve Francii rozhodl, že Bitcoin je právní formou peněz
  • Indický nejvyšší soud zrušil zákaz obchodování kryptoměn, který byl vydán indickou rezervní bankou již v roce 2018
  • Německo klasifikovalo bitcoiny jako finanční nástroj a s tím související kryptoměnové směnárny jako instituce finančních služeb

Výše uvedené příklady ukazují cestu dalším zemím, aby navrhly a schválily (ke kryptoměnám přátelsky nakloněnou) legislativu. Nyní již totiž mají vypracované šablony a postupy, kterými se mohou ve svých rozhodnutích inspirovat.

Další budou brzy následovat

Vzhledem k faktu, že výše uvedené události se odehrály v průběhu jediného týdne, můžeme předpokládat, že také ostatní vlády, které uvažují o regulaci Bitcoinu a kryptoprůmyslu obecně, brzy představí podobné regulační rámce pro své příslušné jurisdikce. Nyní mají k dispozici šablony pro navrhování vlastních individuálních kryptoměnových předpisů.

A kryptoměnoví nadšenci mají v Indii případovou studii, co dělat v situacích, kdy se jejich jednotlivé vlády rozhodnou zakázat obchodování s BTC a dalšími virtuálními měnami na svých územích.

Pokud jde o Německo a Francii, tak obě země jsou v Evropské unii považovány z hlediska financí za „těžkou váhu“. Jejich vliv by mohl přesvědčit ostatní členské státy EU, aby přijaly podobné regulační rámce, pokud jde o obchodování s BTC a dalšími kryptoměnami. Jižní Korea se tak připojuje k asijsko-pacifickým partnerům Japonsku a Austrálii, kteří již potenciál virtuálních měn jako forem investic uznaly. A velmi důležitý do budoucna je i případ Indie, kde se díky rozhodnutí nejvyššího soudu podařilo zvrátit rozhodnutí RBI z dubna 2018, které zakazovalo veškeré činnosti, související s kryptoměnami v zemi. To vytváří precedent a dává naději i ostatním kryptoměnovým příznivcům, aby legálně napadali zákazy a omezení ve svých zemích.

Závěr

Bezesporu pozitivní zprávy (alespoň v tomto pohledu) přišly v minulém týdnu ze zahraničí a já osobně pevně věřím, že se začnou pozitivně vyjadřovat na adresu kryptoměn i další státy. Moc se mi líbí budoucnost, ve které budou BTC a kryptoměny přijímány vládami po celém světě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Haleluja! Redaktor který umí česky i anglicky! Díky a pokračuj v dobré práci.

Reklama: