Ministr financí USA Steven Mnuchin: Nové kryptoregulace a „významné požadavky” se blíží!

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Regulace sektoru kryptoměn a souvisejících projektů digitálních měn se projednávají na nejvyšších místech USA. Z toho, co říká Steven Mnuchin, je USA stále ve stádiu boje proti kryptu.

Mnuchin ohledně regulací

Včera uspořádal americký senát slyšení na pokrytí rozpočtu na rok 2020. Diskuze se stočila také směrem ke kryptoměnám.

Nová senátorka Maggie Hassanová z Hampshiru se ptala, jak se Ministerstvo financí vypořádá s podezřelými kryptoměnovými transakcemi. Ve své otázce pokračovala dotázáním, zda bude existovat způsob stíhání zločineckých organizací využívajících kryptoměny k financování jejich nedovolených činností.

Ministr financí Steven Mnuchin sdílí její znepokojení. Odpověděl, že již brzy příjde nová regulace. Uvádí:

„Konkrétně na kryptoměny, na to vynakládáme spoustu času, a to jak na agenturních základnách, tak s regulátory. Chystáme se zavést některé významné nové požadavky ve FinCEN. Chceme zajistit, aby se technologie posunula kupředu, ale na druhé straně chceme zajistit, aby kryptoměny nebyly použity jako ekvivalent starých švýcarských tajných bankovních účtů.“

O stablecoinech a CBDC

Síť vymáhání finančních trestných činů (FinCEN) pracuje přímo pod Ministerstvem financí. Shromažďuje informace o domácích i mezinárodních finančním nezákonným činnostem a analyzuje různý druhy finančních transakcí.

Mnuchin, který chce společně s FinCEN potárat údajné kryptozločiny, hovořil také o stablecoinech a CBDC. Podle něj je třeba zjistit, kam směřuje každá jedna transakce, a že se nepoužívá k praní peněz. Stablecoiny však podle ministra májí i výhody. Uvedl:

„Domníváme se, že technologií lze poměrně výrazně snížit dobu zpracování plateb. Zejména u přeshraničních malých dolarových plateb.“

Co se týče digitální měny centrální banky (CBDC), Mnuchin se domnívá, že to USA vůbec nemusí zvažovat. Zdůraznil, že předseda Federálního rezervního systému (FED) Jerome Powell sdílí jeho názor na tuto záležitost.

Závěr

Mnuchin během projednávání rozpočtu naznačil, že se blíží nějaké nové požadavky či regulace, které budou zaměřeny na kryptoměny. Podle něj je třeba vystopovat každou kryptoměnovou transakci. Pokud bychom se na věc dívali v kontextu známého úsloví: „nejdřív vás ignorují, pak se vám smějí, pak s vámi bojují a pak vyhrajete,” tak jsou kryptoměny v USA zřejmě ve fázi “boje”.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img