Austrálie zahájí svou národní strategii blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Po roční přípravě zahájí australská vláda svůj program pro národní strategii blockchainu. Cílem projektu je učinit z Austrálie světového lídra pro technologii blockchain a z bankovnictví a finančnictví země se mají stát prioritní odvětví.

Rozvoj blockchainu v zemi

Ministryně průmyslu, vědy a technologie, Karen Andrews, uvedla, že pětiletý blockchainový plán by měl do budoucna položit základy pro podniky, politiky a výzkumníky v zemi. Návrh má za cíl vytvořit pracovní model spolupráce, v němž se spojí průmysl, vláda a výzkumný sektor.

Klíčovým zaměřením se má stát finanční a  bankovní sektor, aby banky a finanční společnosti mohli snadněji identifikovat nové zákazníky. Díky tomu se má hlavně velmi zjednodušit ověřovací proces. V dokumentu Karen uvádí:

„Existuje možnost, že proces přeměny bank bude stejně snadný jako pouhé kliknutí na tlačítko.“

Austrálie a víno

Technologie blockchain by se měla týkat i zemědělství, konkrétně místního vínařství. Víno je jedním z nejúspěšnějších exportních produktů Austrálie. V zemi existuje více než 2000 dodavatelů, kteří svá vína vyvážejí do 123 zemí po celém světě.

Za rok 2019 se objem vývozu vína zvýšil o 3 procenta na 2,91 miliardy australských dolarů, což odpovídá 1,9 miliardy USD. Austrálie se tak řadí mezi pět největších vývozců vína na světě. Mezi lety 1991 až 2007 se hodnota objemu vývozu zvýšila z 212 milionů USD na necelé 2 miliardy USD a trend stále roste.

„Myslím, že to, co je skutečně vzrušující, je potenciál blockchainu k posílení vývozních příležitostí, který pomůže výrobcům a distributorům vína sledovat jejich zboží, které je po celém světě žádáno díky naší skvělé pověsti.“

Závěr

Austrálie se tak může zařadit mezi další národy, které staví na technologii blockchain. Technologie tak může zemi přinést mnoho užitku, snížit výdaje a také zvýšit důvěryhodnost a kontrolu nad australskými produkty.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: